X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.06.2021 р. № 3436/ІПК/26-15-04-05-18

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення щодо можливості перебування на спрощеній системі оподаткування, керуючись ст. 52  Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відс. та планує інвестувати кошти в будівництво нерухомості для власної господарської діяльності шляхом укладання договору купівлі-продажу цінних паперів (облігацій) (далі – Договір). Відповідно до предмету проекту Договору Товариство зобов’язується відкрити рахунок у цінних паперах, оплатити та прийняти лот облігацій, які є підставою для набуття Товариством майнових прав на об’єкт нерухомості та надають право Товариству отримати у власність 0,01 кв. м за 1 облігацію в результаті її погашення.

Товариство зацікавлене у з’ясуванні питань щодо можливості перебувати на спрощеній системі оподаткування при здійсненні вищезазначених господарських операцій.

Проект Договору Товариством не надано.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим для платників єдиного податку, та реєструється в порядку, визначеному законодавством.

При здійсненні державної реєстрації юридична особа за власним бажанням обирає види діяльності, які планує здійснювати під час господарської діяльності, відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 року № 457.

Пояснення до класифікації видів економічної діяльності затверджено наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності».

Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначені види діяльності, при здійсненні яких суб’єкти господарювання (юридичні особи) не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи, це зокрема діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Кодексу.

Згідно з п.п. 4,5 частини першої ст. 1 Закону України №2664-ІІІ від 12 липня 2001 року «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» зі змінами та доповненнями, фінансові активи – кошти, фінансові інструменти, боргові зобов'язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів. Фінансовими послугами є операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.

Відповідно до абз. 3 ст. 333 Господарського кодексу України фінансове посередництво – діяльність, пов’язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством. Фінансове посередництво здійснюється установами банків та іншими фінансово-кредитними організаціями.

Враховуючи зазначене діяльність юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи з укладання договорів купівлі-продажу цінних паперів на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво, у разі здійснення якого суб’єкт господарювання відповідно до п. 291.5 ст. 291 Кодексу не може бути платником єдиного податку третьої групи та повинен перейти на загальну систему оподаткування.

Крім того зазначаємо, для встановлення, до якого виду відноситься обрана платником податку діяльність та чи належить вона до видів діяльності, перелік яких наведено у п. 291.5 ст. 291 Кодексу, необхідно звернутись до Державної служби статистики України.

Додатково повідомляємо, що п. 528 підрозд. 10 розд. XX Перехідні положення Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).