Державна податкова служба України розглянула звернення
ТОВ «Вигідна покупка»(далі – Підприємство)від 16.08.2021б/н(вх. ДПС
№ 4007/ІПК/6 від 18.08.2021)щодо надання податкової консультації стосовно доопрацювання реєстраторів розрахункових операцій,та в порядку статті 52 Податкового кодексу України(далі – Кодекс) повідомляє.
Відповідно до звернення, Підприємство у своїй діяльності використовує реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) і просить роз’яснити наступне:
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року
№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Статтею 8 Закону № 265 передбачено, що форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО та/або програмних РРО чи використанням розрахункових книжок, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до п. 1 розділу I Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення № 13), визначено, що форми і зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, які в обов’язковому порядку мають надаватися особам, які отримують або повертають товар, отримують послуги або відмовляються від них, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням інтернету, при здійсненні розрахунків суб’єктами господарювання для підтвердження факту: продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг; здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків; здійснення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, мають відповідати його вимогам.
Наказами Міністерства фінансів України від 18.06.2020 № 306 «Про
внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» (далі – Наказ № 306) та від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі – Наказ № 329) було внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів.
Зазначені зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються і друкуються РРО.
Враховуючи зазначене у відповідь на питання 1 повідомляємо, що з 01.08.2021 року РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких перебували у Державному реєстрі РРО до набуття чинності Наказу
№ 306, проте не перебували на обліку у органах ДПС, обов’язково мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) з метою забезпечення виконання вимог щодо форми і змісту розрахункових документів/ електронних розрахункових документів, які формують РРО.
Наведену інформацію підтверджено в коментарях до форми і змісту розрахункових документів, згідно з редакцією Наказу № 306, яким внесені зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів.
Зміни до форми та змісту розрахункових документів з 01.08.2021 року стосуються обов’язкової наявності в них QR-коду.
ДПС наголошує, що QR-код є обов’язковим для всіх ПРРО та РРО, що були введені в експлуатацію після 01.08.2020. Такі РРО повинні буди доопрацьовані їх виробниками в обов’язковому порядку.
Щодо копії фіскального чеку РРО доданого до звернення та у відповідь на питання 2 повідомляємо.
За даними ІТС ДПС, реєстратор моделі «EкселліоFP-700», заводський номер КС00003318, було введено в експлуатацію 26.11.2020 року, тобто після набрання чинності норми Наказу № 306.
Отже, такий РРО,якому на сьогодні присвоєно фіскальний номер 3000904235,мав бути обов’язково доопрацьований виробником, з метою забезпечення виконання вимог щодо формування і змісту розрахункових документів /електронних розрахункових документів, які формують РРО, у тому числі наявності в них QR-коду, до моменту його реєстрації в органах ДПС.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |