Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Товариством у своєму зверненні повідомлено про укладений між ним та Представництвом договір поставки, за умовами якого Товариство зобов’язалося поставити Представництву обладнання.
Посилаючись на підписану Угоду між Урядами Федеративної Республіки Німеччина та України, у формі обміну нотами, Товариством повідомлено, що згідно з підпунктами d та f підпункту 5 зазначеної Угоди, Уряд України зобов’язується, щоб звільнялися від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України товарів, а також операції з постачання товарів та послуг на митній території України, що здійснюються у рамках діяльності та потреб GIZ та KfW (організацій-виконавців) та їхніх Бюро на основі цієї Угоди, та положення підпунктів b-d пункту 5 поширювалися також на всі аналогічні або подібні по суті податки, які стягуватимуться Україною після підписання Угоди, окрім існуючих податків або замість них.
При цьому, Товариством не зазначено інформацію чи така операція з постачання обладнання на митній території України здійснюватиметься у рамках зазначеної ним Угоди, чи у рамках міжнародної технічної допомоги.
Зважаючи на вище викладене,Товариство просить надати код податкової пільги для відображенняйого у первинних документах та у податковій накладній, які будуть складені за результатами здійснених між ними операцій з поставки товарів.
Відповідно до пункту 30.1 статті 30 Кодексу податкова пільга – це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених
пунктом 30.2 статті 30 Кодексу.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та
підрозділом 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 Кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 Кодексу розташоване на митній території України.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).
Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також наданні послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).
Водночас пунктом 197.11 статті 197 Кодексу передбачено звільнення
від оподаткування ПДВ, зокрема для операцій з:
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів як міжнародної технічної допомоги (далі – МТД), яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезенні на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок МТД, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку.
Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються у рамках виконання проектів міжнародної технічної допомоги, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги».
Крім того, статтею 3 Кодексу визначено, що однією із складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування. При цьому якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Угода (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про створення місцевих бюро Німецького товариства міжнародного співробітництва ҐмбГ (GIZ GmbH) та Кредитної установи для відбудови (KfW) (далі – Угода) ратифікована Законом України
від 19 грудня 2019 року № 413-IX.
Відповідно до підпунктів c та d пункту 5 Угоди Уряд України зобов’язується, зокрема, щоб місцеві бюро GIZ та KfW (організації-виконавці) та їхні Бюро звільнялися від усіх прямих податків, які виникають у рамках діяльності і потреб GIZ та KfW, які викладені в Угоді, та звільнялися від оподаткування податком на додану вартість (далі – ПДВ) операції з ввезення на митну територію України товарів, а також операції з постачання товарів та послуг на митній території України, що здійснюються у рамках діяльності та потреб GIZ та KfW (організацій-виконавців) та їхніх Бюро на основі Угоди.
Станом на дату реєстрації індивідуальної податкової консультації чинними є Довідник № 104/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, станом на 01.07.2021 і Довідник № 104/2 інших податкових пільг станом на 01.07.2021 (далі – Довідник № 104/2), які затверджено ДПС.
Відповідно до Довідника № 104/2 за пільгами з ПДВ:
по операціях, які передбачають звільнення від сплати ПДВ учасників Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччини про консультування і технічне співробітництво, яка ратифікована Законом України від 24 січня 1997 року № 32/97-ВР, закріплено код пільги 14060051;
по операціях, які передбачають звільнення від оподаткування ПДВ із постачання товарів та послуг на митній території України як міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку, закріплено код пільги 14060523;
по операціях, які передбачають звільнення від оподаткування ПДВ із постачання товарів та послуг на митній території України, що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку, закріплено код пільги 14060524.
Таким чином, враховуючи, що інформації, наявної у листі Товариства, недостатньо для надання вичерпної відповіді з порушеного питання, тому пропонуємо звернутися до контролюючого органу із відповідним зверненням, з детальним описом ситуації та/або відповідними матеріалами, з метою отримання індивідуальної податкової консультації.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно товариством, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |