X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.09.2021 р. № 3590/ІПК/99-00-18-03-03-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Підприємствта керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Підприємством у своєму зверненні повідомленопро помилкове складання у грудні 2020 року та реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у січні 2021 року податкової накладної на неплатника податку на додану вартість (далі – ПДВ). Після виявлення Підприємством даної помилки ним складено до такої податкової накладної розрахунок коригування та податкову накладну на платника ПДВ та зареєстровано їх в ЄРПН, із порушенням граничного строку реєстрації, визначеного Кодексом.

Також, Підприємством повідомлено, що таку податкову накладну та розрахунок коригування до неї ним було включено до податкових декларацій з ПДВ за грудень 2020 року та січень 2021 року, відповідно, також, у лютому 2021 року відповідно до поданих Підприємством уточнюючих розрахунків податкових зобов’язань з ПДВ, таку податкову накладну та розрахунок коригування до неї виключено з податкової звітності з ПДВ грудня 2020 року та січня 2021 року відповідно.

Після чогов системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) зменшилась сумаподатку, на яку платник податку на додану вартість має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН (далі – реєстраційна сума), за рахунок збільшення показника ∑Перевищ.

Зважаючи на вище викладене, Товариство звертається за роз’ясненням питання щодо дій Підприємства необхідних для відновлення (збільшення) реєстраційної суми.

Основні принципи функціонуванняСЕА ПДВ визначено статтею 2001 Кодексу та регламентовано Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569).

Формула за якою здійснюється обрахунок реєстраційної суми визначена пунктом 2001.3 статті 2001Кодексу, а детальний порядок обрахунку її складових наведено у пункті 9 Порядку№ 569.

Згідно з пунктом 13 Порядку № 569 ДПС обчислює реєстраційну сумуавтоматично.

Однією із складових зазначеної формули є загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН (Перевищ).

Показник Перевищ розраховується автоматично після прийняття звітності від платника податку, та при обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника. Загальна сума перевищення (Перевищ) визначається за кожний звітний (податковий) період наростаючим підсумком.

Таким чином, суми ПДВ, зазначені в усіх складених платником податку податкових накладних та розрахунках коригування до них, після їх реєстрації в ЄРПН враховуються у відповідних обсягах при обчисленні реєстраційної суми,у тому числі при розрахунку показника Перевищ.

Також зазначаємо, що для забезпечення правильності ведення податкового обліку та уникнення непорозумінь в частині розрахунку реєстраційної суми платникам податків необхідно чітко дотримуватись норм чинного законодавства з питань оподаткування та правил ведення бухгалтерського обліку, у тому числі при складанні та реєстрації в ЄРПН податкових накладних.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно Підприємством, якому надано таку консультацію.