X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.09.2021 р. № 3600/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо податкових наслідків з ПДВ при здійсненні безоплатної передачі комплектів засобів навчання і обладнання для STEM-лабораторій та, керуючись          статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, згідно з розпорядженням Голови обласної державної адміністрації для цілей забезпечення громадян якісною освітою Закладу освіти безоплатно передано комплекти засобів навчання та обладнання для STEM-лабораторій, балансова вартість яких сукупно перевищує 1 млн гривень.

Відповідно до копії доданого до звернення акта приймання-передачі вказані вище комплекти передаються Департаментом освіти і науки (далі – Департамент), а приймаються Закладом освіти.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Для цілей оподаткування ПДВ платниками податку є особи, перелік яких визначено підпунктом 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 розділу І та пунктом 180.1 статті 180 розділу V ПКУ, зокрема юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі. Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтями 180-183 розділу V ПКУ та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 (далі – Положення № 1130).

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі.

Правила формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ, а також складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлено статтями 187, 198 і 201 розділу V ПКУ.

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє, що при здійсненні операції з постачання (передачі) товарів/послуг, у тому числі на безоплатній основі, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України, податкові наслідки з ПДВ у частині необхідності реєстрації платником ПДВ, нарахування та сплати ПДВ до бюджету виникають у постачальника таких товарів/послуг, а не у їх покупця (отримувача).

При цьому, якщо Департамент не зареєстрований як платник ПДВ, але загальний обсяг операцій Департаменту, що є об’єктом оподаткування ПДВ (у тому числі з урахуванням обсягу операцій, що підлягає звільненню від оподаткування ПДВ) протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищить 1 млн грн, то у Департаменту виникне обов’язок щодо реєстрації його як платника ПДВ у порядку, встановленому статтями 180-183 розділу V ПКУ та Положенням № 1130.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ).