Державна податкова служба України розглянула Ваше звернення
від … про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Згідно із зверненням, фізична особа – підприємець є платником єдиного податку другої групи,надає споживачам послуги в мережі Інтернет тапри цьому не перевищив граничний обсяг доходів, встановлений Кодексом для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку, після перевищення якого застосування РРО при проведенні розрахункових операцій є обов’язковим (далі – Підприємець).
Оплатаспоживачами отриманих у мережі Інтернетпослуг здійснюється лише з використаннямLiqPay та Приват24.
Чи можеПідприємецьза наведених у зверненні умов приймати оплату за послуги без застосування РРО?
Правові засади застосування РРО/програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі –
Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення вимог щодо незастосування РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Відповідно до п. 14 ст. 9 Закону № 265 РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Згідно зі ст. 2 Закону № 265 розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Отже, обов’язок суб’єкта господарювання застосовувати РРО/програмні РРО при отриманні оплати за товари (послуги) залежить не від форми оплати, а виникає відповідно до способу її здійснення.
У контексті зверненняПідприємець надає послуги, за результатами яких споживач в мережі Інтернет отримує можливість доступу до певної інформації (контактів).
Враховуючи, що платником єдиного податку не перевищено граничного обсягу доходів, після перевищення якого застосування РРО/програмного РРО є обов’язковим, підприємець може приймати оплату без застосування РРО/ програмного РРО.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |