Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо сплати земельного податку (далі − Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що на праві господарського відання володіє об’єктами нерухомого майна, що розташовані на окремо визначених земельних ділянках.
Підприємство без надання інформації щодо наявності оформлених та зареєстрованих у визначеному законодавством порядку прав на земельні ділянки, та посилаючись на розміри ставок Податку, визначених у Додатку 3 до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» зі змінами (далі – Рішення) для земельних ділянок право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено:
до 01.01.2019 – 1 відс. від нормативної грошової оцінки земельних ділянок (далі – Оцінка);
з 01.01.2019 – 3 відс. від Оцінки. Крім того, залежно від цільового призначення землі (таблиця № 1 до Додатка 3 Рішення):
для земель категорії 09.02 «Для іншого лісогосподарського призначення» – 0,100 відс. Оцінки;
для земель категорії 11.02 «Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості» – 1,000 відс. Оцінки, вважає, що Підприємство, що засноване на державній формі власності, має сплачувати Податок із застосуванням ставки у розмірі 0,100 відс. Оцінки, встановленої для земель категорії 09.02 «Для іншого лісогосподарського призначення».
Підприємство просить надати роз’яснення щодо розміру ставки для обчислення податкових зобов’язань з Податку у 2018-2021 роках.
Ставка Податку у розмірі 0,100 відс. Оцінки може застосовуватися Підприємством з 01.01.2019 за умови, що земельні ділянки набуті ним у власність або на праві постійного користування та до Державного земельного кадастру згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23 липня 2010 року № 548, Підприємством внесена інформація щодо виду цільового призначення земельних ділянок, а саме, землі категорії 09.02 «Для іншого лісогосподарського призначення».
Відповідно до п. 50.1 ст. Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |