Державна податкова служба України розглянула звернення
Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та повідомляє.
У зверненнях Товариством зазначено, що за результатами камеральної перевірки податкової звітності контролюючим органом складено податкове повідомлення – рішення, на суму штрафної санкції ____гривень.
Товариством відповідно до платіжного доручення сплачено до бюджету ____1гривень.
В зв’язку з чим,на думку Товариства,в Інтегрованій картці платника, обліковується переплата з податку на додану вартість в розмірі ____гривень.
Товариство просить роз’яснити, чи може Товариство повернути на поточний рахунок в установі банку переплату у сумі ___ гривень.
Підпунктом 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, що надміру сплачені грошові зобов’язання - це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету або на єдиний рахунок понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Умови повернення надміру сплачених грошових зобов’язань та пені визначено статтею 43 Кодексу.
Згідно з пунктом 43.1 статті 43 Кодексу надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до статті 43 Кодексу та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені (пункт 43.3 статті 43 Кодексу).
Пунктом 43.4 статті 43 Кодексу визначено, що платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку, на єдиний рахунок (у разі його використання); на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Відповідно до Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 (далі – Порядок № 60), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.04.2019 за № 370/33341 (зі змінами),Заява платника, внесена до Журналу опрацювання заяв на повернення, розглядається відповідними структурними підрозділами територіального органу ДПС.
За результатами розгляду Заяви такими структурними підрозділами територіального органу ДПС встановлюється правомірність або неправомірність повернення коштів платнику.
Отже, Товариство має право подати до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення Заяву, розгляд якої здійснюється таким контролюючим органом відповідно до Кодексу та Порядку № 60, та відповідно за результатами розгляду такої Заяви і встановлюється правомірність такого повернення.
Додатково інформуємо, що на дату складання індивідуальної податкової консультації за даними ІКП у Товариства наявна переплата в розмірі ___ грн., яка сформована за рахунок коштів, зарахованих до бюджету по платіжному дорученню.
Водночас зазначаємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |