X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.09.2021 р. № 3619/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариство про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

У звернені Товариство повідомляє, що здійснює виробництво алкогольної продукції згідно ліцензії № 990108202100074 від 05.08.2021, в якій зазначено коди продукції згідно з УКТ ЗЕД,якупідприємство може виробляти.

На сьогодні Товариство планує виробляти алкогольні напої, яким присвоєно відповідно до експертного висновку Одеської регіональної торгово-промислової палати (далі – Висновок), код згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 29 00,що вже зазначений в ліцензії.

Товариство запитує:

  1. Чи повинно Товариство надавати інформацію до відділу ліцензування, якщо код УКТ ЗЕД продукції, що планується випускати вже є в ліцензії?
  2. Яким чином відображати випуск продукції алкогольних напоїв, зазначених у Висновку у звіті № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49?

 

Щодо питання № 1.

Відповідно до частини двадцять п’ятої статті 3 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) на виробництво спирту етилового неденатурованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, спирту етилового денатурованого, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, і пального видаються окремі ліцензії на кожен вид діяльності, а в ліцензіях на виробництво алкогольних напоїв також зазначаються коди 2103 90 30 00, 2106 90, 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД залежно від виду продукції, що вироблятиметься.

Частиною першою статті 8 Закону № 481 визначено, що суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), виробничі цехи, дільниці, лабораторії та інші структурні підрозділи, які здійснюють виробництво і контроль за виробництвом зокрема алкогольних напоїв, крім малих виробництв виноробної продукції, підлягають обов'язковій атестації на відповідність вимогам, що встановлені чинними законодавчими актами України щодо забезпечення життя та здоров'я людей, охорони навколишнього природного середовища, повного технологічного циклу виробництва коньяку, алкогольних напоїв за коньячною технологією і тютюнових виробів, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) до якої серед іншого додається атестат виробництва, виданий центральним органом виконавчої влади, уповноваженим відповідно до законодавства.

Наказом Держстандарту України від 29.02.1996 № 85 «Про затвердження Порядку проведення атестації виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зареєстрованого в Мінюсті 12.06.1996 № 291/1316 (зі змінами) передбачено, що атестація виробництва виробів здійснюється з метою оцінки можливостей підприємства-виробника забезпечити їх відповідність обов’язковим вимогам, що встановлені чинним законодавчими актами України щодо забезпечення життя та здоров’я людей, охорони навколишнього середовища, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічними нормам і правилам.

Атестат виробництва включає інформацію щодо стану виробництва продукції, назви та позначення нормативних документів, відповідно до яких виготовляється продукція, а також показники, характеристики, властивості продукції.

Враховуючи зазначене та з метою внесення повної інформації в ліцензійні справи,суб’єкт господарювання з експертним висновком надає атестат виробництва алкогольної продукції для долучення їх до ліцензійної справи.Водночас в зазначеному випадку ліцензія на виробництво алкогольних напоїв переоформлення та внесення додаткових змін не потребує.

Щодо питання № 2.

Відповідно до пункту 4 розділу І Порядку заповнення форми звіту № 2-РС "Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв" (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49"Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470 (далі – наказ)інформація подається за видами алкогольних напоїв.

Розділом ІІ Порядку визначено Порядок заповнення розділу I "Обіг алкогольних напоїв", яким передбачено наступне.

У графах 1, 2 Звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоївзазначаються відповідно вид та код алкогольних напоїв згідно з додатком до наказу.

У графі 14 надаються пояснення до граф 6 - 12 (у разі наявності). Звітні дані щодо продукції, на яку встановлено два коди згідно з УКТ ЗЕД, проставляються окремо за кожним кодом.

При підготовцізвіту № 2-РС суб’єкт господарювання заповнює всі передбачені Порядком графи відповідно до його форми та виду алкогольної продукції.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.