X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.10.2021 р. № 3736/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)  розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації та в межах компетенції повідомляє наступне.

Товариство повідомляє, що основним видом господарської діяльності є Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами,  та отримано ліцензію на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі.

Товариство є платником акцизного податку (реалізації пального) з 01.03.2016 року.

В межах своєї діяльності Товариство здійснює реалізацію пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу або обладнання, пристрою платника акцизного податку.

За фактом такої реалізації Товариство зобов’язане скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних відповідно до ст. 231 Кодексу.

 

Товариство запитує:

Які реквізити необхідно зазначити при складанні акцизної накладної в одному примірнику за вище вказаних умов?

 

Щодо зазначеного питання.

Відповідно до п.  231.1 ст. 231 Кодексу,  платник податку при реалізації, зокрема пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

 Згідно  з п. 231.3 ст. 231 Кодексу платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну, зокрема на обсяги пального  реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229  Кодексу.

Акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального або спирту етилового чи в день реалізації пального або спирту етилового при кожній повній або частковій операції з реалізації пального або спирту етилового.

Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є суб'єктом господарювання), розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з урахуванням вимог, визначених Кабінетом Міністрів України, або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне). При цьому окремі обов'язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені підпунктами "г" та "ґ" пункту 231.1 статті 231 Кодексу, не заповнюються.

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджено наказом Міністерства фінансів України 27 листопада 2020 року № 729 (далі –                   Порядок № 729).

Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Порядку № 729 акцизна накладна форми "П" складається в день ввезення на митну територію України пального чи в день реалізації пального у разі кожної повної або часткової операції з реалізації пального. Акцизні накладні реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Відповідно до п. 4 розділу ІІ Порядку № 729 у верхній лівій частині акцизної накладної зазначаються цифровий код операції для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику: коди операцій для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику; ознака щодо умов оподаткування пального; ознака щодо напрямів використання пального.

Отже,  при реалізації пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу або обладнання, пристрою платнику акцизного податку, Товариству необхідно скласти акцизну накладну та зазначити наступні реквізити:

«Коди операцій для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику» зазначається «7» – реалізація пального платнику, при якій обсяг пального, на який такий платник може скласти акцизну накладну / розрахунок коригування акцизної накладної, не збільшується (в тому числі суб'єкту господарювання, який на одну із дат операцій (або на дату реєстрації або на дату складання) не зареєстрований платником);

«Ознака щодо умов оподаткування пального» зазначається «0» – оподатковується на загальних підставах;

«Ознака щодо напрямів використання пального» зазначається "6" - реалізація пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу або обладнання, або пристрою.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.