X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.10.2021 р. № 3834/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення приватного акціонерного товариства «…» (далі – Товариство)від … про надання індивідуальної податкової консультації (далі – ІПК) з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Згідно зі зверненнямТовариство планує надавати покупцям знижки за передоплату та самовивіз товарів з місць їх зберігання (оптових складів).

Також, Товариством зазначено, що проведення розрахунків здійснюватиметься за допомогою програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі – ПТКС), для чого будуть укладені договори з банками та небанківськими фінансовими установами про приймання від покупцівготівкових платежів за товари та їх переказ Товариству.

У зв’язку із зазначеним у Товариства виникли такі питання:

  1. Чи маєправо Товариство не застосовувати РРО при отриманніна розрахунковий рахунок коштів за товар,що були внесені готівкою в ПТКС, що належить банку?
  2. Чи має право Товариство не застосовувати РРО при отриманні на розрахунковий рахунок коштів за товар, що були внесені готівкою в ПТКС, що належить небанківській фінансовій установі?
  3. Чи не буде порушеннямзастосування РРО на підставі виписки фінансової установи не пізніше наступного робочого дня після надходження оплати на розрахунковий рахунок у позаробочий час, при використанні покупцями ПТКС, що належить небанківській фінансовій установі?

Правові засади застосування РРО та/або програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі –
Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Відповідно до п. 2 ст. 9 розділу ІІ Закону № 265 РРО та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуютьсяпри виконанні банківських операцій, крім операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС, за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону № 265).

Обов’язок суб’єкта господарювання застосовувати РРО/програмні РРО при отриманні оплати за товари (послуги) залежить не від форми оплати, а виникає відповідно до способу її здійснення.

Якщо оплату здійснено виключно у безготівковій формі (шляхом переказу коштів замовниками із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку, а також у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку), РРО/програмний РРО може не застосовуватись.

У разіпередоплати замовником товарів готівкоючерез ПТКС, який належить небанківській фінансовій установі,танаступногоотримання її Товариством на свій розрахунковий рахуноквід небанківської фінансової установи,обов’язок застосування РРО при проведенні розрахункової операції покладається нанебанківську фінансову установу – власника ПТКС.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.