Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
У звернені Товариство повідомляє, що має ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, та має намір придбати у підприємства виноробства, яке має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, виноматеріали/виноматеріали виноградні (товарна позиція 2204) для подальшої їх реалізації суб’єктам господарювання (зокрема, підприємствам вторинного виноробства).
Придбання та подальша реалізація виноматеріалів планується Товариством з метою подальшого розливу, виготовлення та поставки вина для Товариства підприємством виноробства, на підставі замовлення на виготовлення та поставку вина. До моменту реалізації Товариством виноматеріалів, планується, що вони будуть зберігатися в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до єдиного державного реєстру місць зберігання на підставі ліцензії Товариства на право оптової торгівлі алкогольними напоями.
Товариство запитує:
Щодо питання № 1 та № 2.
Відповідно до абзацу сьомого статті 1Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481)та підпункту 14.1.5 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України(далі – Кодекс) алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Абзацами сороковим та сорок першим статті 1 Закону № 481 визначено:виноматеріали - продукти первинної переробки винограду, плодів та ягід, розчину натурального бджолиного меду, призначені для виробництва алкогольної продукції;виноматеріали виноградні - виноматеріали, отримані шляхом первинної переробки винограду, призначені для виробництва вин виноградних та іншої виноробної продукції.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 481 оптова торгівля на території України алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється за наявності у суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Згідно з наказом Державної митної служби від 14.07.2020 № 256 «Про затвердження Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності» затверджено Пояснення до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, зокрема Розділ IVГотові харчові продукти, алкогольні напої та безалкогольні напої і оцет, тютюн та замінники, Група 22 Алкогольні і безалкогольні напої та оцет, товарнапідпозиція 220429, яка включає продукт, одержаний в результаті повного або часткового збродження виноградного сусла (наприклад виноматеріал), з вмістом спирту не менш як 3/5 загальної об'ємної концентрації спирту.
Враховуючи вище зазначене та те, що виноматеріали/виноматеріали виноградні (товарна позиція 2204) відносяться до алкогольних напоїв,придбання та реалізаціясуб’єктам господарювання для подальшої їх реалізації здійснюється на підставі ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями.
Відповідно допункту225.9 статті 225 Кодексу виноматеріали, що реалізуються підприємствам вторинного виноробства, які використовують ці виноматеріали для виробництва готової продукції, не оподатковуються акцизним податком. В інших випадках реалізація виноматеріалівоподатковується за ставками податку на виноробну продукцію, встановленими підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.
При цьому платниками акцизного податку згідно пункту 212.1 статті 212 Кодексу визначені особи, постійні представництва, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України.
Щодо питання № 3.
Абзацом двадцять другим статті 1 Закону № 481 визначено Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться податковими органами і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру.
Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.
Таким чином, у разі зберігання виноматеріалів у місцях, внесених до Єдиного реєстру, не потрібно надавати окрему заяву про внесення місць зберігання виноматеріалів до Єдиного реєстру, як додаткового виду продукції.
Крім цього зазначаємо, виробництво спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, алкогольних напоїв на давальницьких умовах забороняється, крім виробництва спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту з давальницької сировини нерезидентами за умови повного вивезення готової продукції за межі митної території України (частина перша статті 7 Закону №481).
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |