Головне управління ДПС у м. Києві на звернення щодо застосування спрощеної системи оподаткування, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство, яке є платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відс. доходу з основним видом діяльності «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна» (КВЕД-2010 68.20), запитує про можливість надавати поворотну фінансову допомогу іншій юридичній особі, платнику єдиного податку третьої групи. Товариство планує проводити виплату поворотної фінансової допомоги частинами, відповідно до графіка платежів, зазначених в договорі та запитує, чи можна вважати таку поворотну фінансову допомогу одноразовою, яка не є діяльністю у сфері фінансового посередництва та не суперечить вимогам Кодексу.
Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
До складу доходу платників єдиного податку третьої групи не включаються, зокрема, суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів (п.п. 3 п. 292.11 ст. 292 Кодексу).
Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначені види діяльності, за умови здійснення яких юридичні особи не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи.
Зокрема, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва (п.п. 6 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу).
Відповідно до абз. 3 ст. 333 Господарського кодексу України фінансове посередництво - діяльність, пов'язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством. Фінансове посередництво здійснюється установами банків та іншими фінансово-кредитними організаціями.
Умовою, за якою суб'єкт господарювання не може бути на спрощеній системі оподаткування, є обрані цим суб'єктом види діяльності, зазначені у
п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу.
Враховуючи зазначене, Товариство може надавати поворотну фінансову допомогу іншій юридичній особі, платнику єдиного податку третьої групи. Водночас діяльність Товариства з надання поворотної фінансової допомоги іншим юридичним особам на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво.
Також повідомляємо, що поняття «одноразова поворотна фінансова допомога» Кодексом не передбачено.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |