X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.01.2018 р. № 5/ІПК/08-01-12-03-09

Про податок на майно

Головне управління ДФС у Запорізькій області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Товариства щодо сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повідомляє.

Товариство поінформувало, що на підставі розподільчого балансу від 31.01.2017об’єкти нерухомого майна, що знаходяться за адресою: м. Запоріжжя, вул. ХХХХ, б. XX, передані за актом приймання-передачі 01.03.2017 іншій юридичній особі, за якою згідно з наданими витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, сформованими 10.03.2017, 01.03.2017зареєстровано право приватної власності на зазначені об’єкти нерухомості (далі - Нерухомість).

При цьому, Товариством у зверненні не наведено відомості про речове право на земельну ділянку, на якій знаходиться Нерухомість.

Товариство просить надати податкову консультацію щодо часу припинення у нього обов’язку зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок на нерухоме майно).

Реалізація принципу платного використання земельних ділянок, визначеного ст. 206 Земельного кодексу України (далі - ЗКУ), базується на дотриманні суб’єктами земельних відносин вимог ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України щодо оформлення права власності або користування земельною ділянкою відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», що й формує підстави для виникнення у нового власника об’єктів нерухомості податкових зобов’язань з плати за землю та їх припинення у колишнього власника.

Вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування регулюється Податковим кодексом України (далі - Кодекс).

Оскільки п. 287.1 ст. 287 Кодексу передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або користування та за фактичний період перебування землі у власності або у користуванні, новий власник Нерухомості набуває обов’язки землекористувача, визначені ст. 96 Земельного кодексу України, зокрема щодо сплати земельного податку або орендної плати, з часу державної реєстрації речового права на земельну ділянку.

Враховуючи факт переходу права власності на Нерухомість від одного власника до іншого протягом календарного року, Податок на нерухоме майно відповідно до норм п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Кодексу обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, у зв’язку з чим обчислення грошових зобов’язань Товариством припиняється з місяця, в якому новий власник набув право власності на Нерухомість.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).