X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.10.2021 р. № 3952/ІПК/12-32-18-04-10

Головне управлінням ДПС у Луганській області розглянулозапитпідприємствана отримання індивідуальної податкової консультації щодо визначення величини, на яку зменшують загальну суму валового доходу підприємства та повідомляє наступне.

У зверненні зазначені наступні питання:

  1. Які нормативно – правові акти регулюють визначення частки сільськогосподарського товаровиробництва?
  2. Які показники входять до величини, на яку зменшують загальну суму валового доходу підприємства?
  3. Чи відноситься сума доходу, отримана від реалізації основних засобів, (які перебували на балансі підприємства більше 24 місяців до місяця, у якому здійснюється їх продаж) до величини, на яку зменшують загальну суму валового доходу підприємства?
  4. Чи відноситься сума доходу, отримана від реалізації основних засобів (які перебували на балансі підприємства більше 24 місяців до місяця, у якому здійснюється їх продаж) до 25%питомої ваги доходу від поставки несільськогосподарських товарів/послуг суб’єктом спеціального режими оподаткування?

 

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені розділом XIV       ПКУкраїни від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

Стаття 209 ПК України, на пункт (п.209.6) якої випосилаєтесь в запиті на отримання  індивідуальної податкової консультації, втратила чинність з 1 січня 2017 року.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 ПКУкраїни, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XІVПКУкраїни, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Відповідно до п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 ПКУкраїни до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи – сільськогосподарські товаровиробники, належать юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розд. XIV ПКУкраїни – це, зокрема, юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання (п.п. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПКУкраїни).

Стосовно першого питання.Відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 ПКУкраїни сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року податкову звітність, зокрема, розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи) – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Форма розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 № 772 «Про затвердження Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва» (зі змінами та доповненнями).

Джерелом інформації при складанні Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва є дані бухгалтерського обліку.

Відображення операцій в бухгалтерському обліку здійснюється відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291 (зі змінами та доповненнями), або якщо підприємство веде облік за спрощеною формою – відповідно до спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.04.2001 № 186 (зі змінами та доповненнями).

Стосовно питань другого, третього та четвертого. Величина, на яку зменшують загальну суму доходу сільськогосподарського товаровиробника відображенау рядку 3 Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва«Величина, на яку зменшують загальну суму доходу сільськогосподарського товаровиробництва».До складу якої входять:

Суму доходу, отриману від реалізації основних засобів, які перебували на балансі підприємства більше 24 місяців до місяця, в якому відбувся їх продаж, включають до складу величини, на яку слід зменшувати загальну суму доходу сільськогосподарського товаровиробництвата показують у рядку 3.4 Розрахунку частки сільськогосподарськоготоваровиробництва.

З урахуванням викладеного, у Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва сума доходу, отримана від реалізації основних засобів, які перебували на балансі підприємства більше 24 місяців до місяця, в якому здійснюється їх продаж, виключається із загальної суми доходу сільськогосподарського товаровиробника, та не приймає участі при розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПК України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.