X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.10.2021 р. № 3962/ІПК/99-00-07-05-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України повідомляє таке.

Товариство, з метою практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, звернулось із наступними запитаннями:

  1. Чи діють норми пункту 3 наказу Міністерства фінансів України
    від 18.06.2020 р. № 306 «Про внесення змін до наказу міністерства фінансів України від 21 січня 2016 р. № 13» (далі – Наказ № 306) стосовно нерозповсюдження вимог до форми і змісту розрахункових документів
    (в частині відображення в касових чеках найменування суб'єкта господарювання; цифрового значення штрихового коду товару; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи;
    QR-коду) до розрахункових документів, створених реєстраторами розрахункових операцій (далі ­– РРО) версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказом 306 та з урахуванням норм наказу Міністерства фінансів України
    від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі – Наказ № 329), враховуючи, що на сьогоднішній день виробником доопрацьовано програмне забезпечення на предмет технічної можливості відображення зазначених вище даних?
  2. Чи має право Компанія використовувати паралельно в одній торговельній точці перепрограмований згідно з вимогами Наказів 306 та 329 РРО та неперепрограмовані РРО, які включені та Державного реєстру РРО та перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності цими наказами?

Оскільки питання 1 та 2 є пов’язаними між собою тому відповідь на них надається одночасно.

Відповідно до частини другої статті 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом.

Частиною сьомою статті 15 Закону України від 17 березня 2011 року № 3166-VI  «Про центральні органи виконавчої влади» визначено, щонакази міністерства, які є нормативно-правовими актами і пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Відповідно до пункту 5 Наказу № 306, встановлено, що цей наказ набирає чинності з 01 серпня 2020 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Також, пунктом 4 Наказу № 329 визначено, що цей наказ набирає чинності з 01 липня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Враховуючи викладене, на сьогодні положення Наказів № 306 та 329 набрали  чинності (є діючими).

Наказами № 306 та № 329 було внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів.

Зазначені зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються і друкуються РРО та програмними РРО.

Наказом № 329 Розділ IIПоложенняпро форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13, викладено у новій  редакції.

Поряд із цим, пунктом 2 Наказу № 329визначено, що до 01 жовтня 2021 року реєстратори розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, за наявності технічних можливостей мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до статті 12 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з метою забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів, відповідно до цього наказу.

Як зазначено у зверненні, виробником доопрацьовано програмне забезпечення на предмет технічної можливості відображенняу фіскальних касових чеках обов’язкових реквізитів встановлених Наказами № 306 та 329, а тому, такі РРО мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) та не можутьвикористовуватись Товариством поряд із не доопрацьованими.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу України податкова консультація діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації тамає індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.