X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.10.2021 р. № 3991/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), на звернення Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), повідомляє.

Товариство без надання підтверджуючих документів поінформувало, що у 2001 році отримало Свідоцтво на право власності на 6 будівель (далі – Свідоцтво) на підставі рішення виконавчого комітету сільської ради.

У 2021 році Товариство після виконання інвентаризаційних робіт отримало Довідку міського бюро технічної інвентаризації про право власності на 3 будівлі із 6, зазначених у Свідоцтві (3 будівлі знесено), та внесло ці відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр).

Товариство запитує про наявність підстав для подання уточнюючої податкової декларації з Податку за 2021 рік та про необхідність декларування податкових зобов’язань з Податку за знесені будівлі у 2022 році.

Оскільки, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ст. 50 Кодексу), то Товариство має право подати уточнюючу декларацію з Податку за 2021 рік.

Зважаючи на те, що Товариство є зареєстрованим власником об’єктів нерухомості, внесених до Державного реєстру, а органи державної реєстрації прав на нерухоме майно щоквартально у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подають контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння Податку юридичними особами, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна (п.п. 266.7.4 п. 266.7 ст. 266 Кодексу), то у Товариства виникатиме обов’язок зі сплати Податку у 2022 році лише за об’єкти нерухомості, право власності на які зареєстровані у Державному реєстрі.

За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції з Податку не застосовуються (п. 521 Розділу ХХ. «Перехідні положення» Кодексу).

Звертаємо увагу на те, що до моменту подання уточнюючої декларації з Податку Товариство має забезпечити сплату визначених ним податкових зобов’язань з Податку, з яких минув термін сплати, визначений податковим законодавством, на відповідний код бюджетної класифікації.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).