Головне управління ДФС в Одеській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію на запит Товариства щодо земельного податку.
Товариство поінформувало, що перебуває на загальній системі оподаткування та провадить господарську діяльність пов’язану з орендною нерухомого майна, має паво постійного користування земельної ділянки, разом з цим документально це не підтвердило.
Товариства розглядає питання переходу на спрощену систему оподаткування з початку 2018 року, і вважає, що, оскільки воно набуло права постійного користування на земельну ділянку під складськими приміщеннями, то має право скористатися нормою п. 4 п. 291.7 ст. 291 Кодексу щодо звільнення від сплати земельного податку, за землю, яка використовується у господарській діяльності Товариства, як платника єдиного податку.
Оскільки, Товариство не надало підтвердження того, що земельна ділянка під складськими приміщеннями, не є об’єктом комунального права власності, яке надається у строкове користування, то Товариство не може скористатися нормою п. 4 п. 291.7 ст. 291 Кодексу.
Також повідомляємо, що повний перелік податків і зборів встановлений ст.ст. 9 та 10 Кодексу.
Платники що перебувають на спрощеній системі оподаткування, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу податків і зборів.
Товариство, як платник єдиного податку, зобов’язане справляти єдиний податок третьої групи та інші, ніж зазначені у п. 297.1 ст. 297 Кодексу податки та збори, які функціонально пов’язані з його господарською діяльністю, зокрема:
податок на додану вартість (для платників що обрали ставку єдиного податку 3 відсотки доходу);
акцизний податок; екологічний податок;
рентна плата, крім рентної плати за спеціальне використання води; мито;
податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку третьої груп для провадження господарської діяльності; єдиний податок;
збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір.
Основні вимоги до податкової декларації, розрахунку, звіту (далі - податкова декларація) встановлені главою другою розділу II Кодексу. Вимоги щодо особливостей обчислення, заповнення, періодів надання податкової декларації з окремого податку зазначені відповідним розділом Кодексу, яким встановлено відповідний податок.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |