Державна податкова служба України за результатами розгляду зверненняТовариства про надання індивідуальної податкової консультації та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України повідомляє таке.
Товариство, з метою практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, звернулось із запитанням, чи може Товариство після 01.10.2021 використовувати в роздрібній торгівлі алкогольними напоями (підакцизним товаром) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), які перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності наказом Міністерства фінансів України від 18.06.2020 р. № 306 «Про внесення змін до наказу міністерства фінансів України від 21 січня 2016 р. № 13» (далі – Наказ № 306) та наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі – Наказ № 329) у випадку якщо виробник не має технічної можливості їх доопрацювання.
Відповідаючи на поставлене питання слід зазначити, що вимоги до форми і змісту розрахункових документів у частині: створення електронних розрахункових документів; відображення найменування суб'єкта господарювання; цифрового значення штрихового коду товару; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи; QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного
забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та які перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказом № 306 та до 01 жовтня 2021 року вимоги до форми і змісту розрахункових документів в частині цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої не поширюються на розрахункові документи, що створюються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій до дня набрання чинності Наказом № 329.
Відповідно до інформації, яка міститься в базах даних ДПС,Товариство у своїй діяльності використовує зареєстровані РРО моделі MG-P800TL (інформація щодо реєстрації Товариством РРО моделі MG-T808TL в ДПС відсутня).
Версія внутрішнього програмного забезпечення РРО моделі MG-P800TL включена до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та перебувалана обліку в контролюючих органах, до дня набрання чинності Наказами № 306 та №329, а отже може використовуватись Товариством до кінця терміну їх реєстрації.
Щодо невідповідності моделі РРО її еталонному зразку внаслідок доопрацювання та інформації отриманої із цього питання від виробника інформуємо, що перед потраплянням до Державного реєстру РРО проходить перевірку кожна версія, не тільки моделі реєстратора, а й його програмного забезпечення.
Суть доопрацювання і полягає в тому, що модель РРО, яка доопрацьовується має відповідати новому еталонному зразку РРО з конкретною новою версією програмного забезпечення, яка пройшла випробовування та підтвердила спроможність виконувати вимоги законодавства.
Враховуючи викладене вище, повідомляємо, що з метою встановлення реального обсягу обов’язків, пов’язаних із необхідністю доопрацювання РРО, зокрема, але не виключно моделі MG-P800TL, що використовуються Товариством, рекомендуємо виходити із наступного:
встановити дату введення в експлуатацію кожного екземпляра РРО, який перебуває на обліку в органах ДПС;
порівняти можливості таких РРО із чинною, на момент введення їх в експлуатацію, редакцією Положення № 13;
забезпечити безумовне виконання вимог Положення № 13, які були чинними на момент введення РРО в експлуатацію;
отримати від виробника через акредитовані Центри сервісного обслуговування інформацію про технічну можливість доопрацювання РРО або її відсутність, по кожній моделі РРО та їх версій програмного забезпечення, з урахуванням дати введення в експлуатацію.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу України податкова консультація діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації тамає індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |