X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.10.2021 р. № 4104/ІПК/20-40-04-02-14

Головне управління ДПС у Харківській області на звернення Підрозділу у складі Товариства щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Підрозділ поінформував, що за ним закріплений на праві повного господарського відання комплекс будівель та споруд підсобного господарства, який перебуває у власності Товариства та за цільовим призначенням відноситься до сільськогосподарських об’єктів (код 1271).

Підрозділ запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Податку.

Право господарського відання є речовим правом суб’єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами (ст. 136 Господарського кодексу України).

Оскільки платниками Податку визначені власники об’єктів нерухомості (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу), то у Підрозділу не виникатимуть податкові зобов’язання з Податку в частині об’єктів нерухомості, які закріплені за ним на праві господарського відання та є власністю Товариства.

Разом з тим повідомляємо, що використання преференції, передбаченої пунктом «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу, можливе у разі дотримання таких обов’язкових умов:

- суб’єкт господарювання – власник майна має відповідати визначенню «сільськогосподарський товаровиробник»;

- будівля повинна бути віднесена до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК0 18-2000;

- будівля (або її частина) протягом звітного (податкового) періоду не має бути здана в оренду, лізинг, позичку іншим суб’єктам господарювання.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).