Державна податкова служба Українирозглянула звернення Товаристващодо застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України(далі – ПКУ)та, керуючись статтею 52 розділу ІІ ПКУ, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство здійснюєімпорт рукавичок латексних неопудрених та рукавичок нітрілових за кодом УКТ ЗЕД 4015 та їх подальший продаж на території України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Правовіосновиоподаткування ПДВ встановленорозділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування податком надодану вартість звільняються такі операції:
з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
з постачання на митній території України товарів (в тому числілікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання),
необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
Переліктоварів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлено пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 зі змінами та доповнення (далі – Перелік № 224)
Головним критерієм для застосування вищезазначеної пільги з оподаткування податком на додану вартість – є включення товару до Переліку № 224.
Постановами Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року № 54 "Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 р. № 224 і 225" (далі – Постанова № 54) та постановою Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 року № 336 (далі – Постанова № 336)внесено зміни до Переліку № 224, якими уточнено окремі вимоги до підрозділу засобів індивідуального захисту*, зокрема:
"* Підрозділ зазначається для звільнення від оподаткування податком на додану вартість лише для операцій з постачання на митній території України";
"*** До зазначеної позиції товарів додається документ про відповідність ДСТУ EN 14126:2008 та/або EN 14126:2003."
До розділу "Медичні вироби, медичне обладнання та інші товари, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" Переліку № 224, зокрема включено засоби індивідуального захисту*:
рукавички медичні стерильні або нестерильні (код згідно з УКТ ЗЕД 3926 20 00 00,4015);
рукавички нітрилові(код згідно з УКТ ЗЕД4015);
рукавички латексні неопудрені(код згідно з УКТ ЗЕД4015);
кольчужні (кевларові) рукавички (рукавички підвищеного ризику)(код згідно з УКТ ЗЕД6116).
Правила формування податкового кредиту встановлено статтею 198 розділу V Кодексу.
Згідно з пунктом 198.3 статті 198 розділу VПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 розділу VПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг, придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, для отримувача товарів/послуг є податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН).
Право на податковий кредит за податковою накладною, зареєстрованою в ЄРПН, виникає у покупця лише за тими товарами, за якими податок на додану вартість нараховано правомірно.
Якщо товари, за якими суми ПДВ включено до податкового кредиту, надалі постачаються без ПДВ у зв’язку із застосуванням пільги, встановленої пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 та/або статті 199 ПКУ за такою операцією платник ПДВ (постачальник) не визначає.
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУіндивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |