Державна податкова служба України розглянула запит щодо надання інформації щодо порядку подання звіту про контрольовані іноземні компанії та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у запиті,у зв’язку з внесенням змін Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) у Товариства виникла необхідність в отриманні наступної інформації:
- чи повинна контрольована особа подавати звіт про контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкову декларацію з податку на прибуток підприємств у випадку коли загальний сукупний дохід усіх контрольованих іноземних компаній однієї контролюючої особи із всіх джерел за даними фінансової не перевищує еквівалент 2 мільйони євро на кінець звітного періоду?
- в які строки та за який період контрольована особа має подати звіт про контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкову декларацію з податку на прибуток підприємств.
Законом № 466, Кодекс доповнено статтею 392 «Контрольовані іноземні компанії».
Підпунктом 4 пункту 2 «Прикінцеві положення» Закону України від 17 грудня 2020 року № 1117 –ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» визначено, що доповнення Кодексу статтею 392набирає чинності з 01 січня 2022 року.
Порядок оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії та умови звільнення від оподаткування визначені у пунктах 392.2-392.4 статті 392 Кодексу.
Незалежно від виконання умов, передбачених підпунктом 392.4.1 пункту 392.4 статті 392 Кодексу, скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи у разі, якщо виконується будь-яка з таких умов, передбачених підпунктом 392.4.2 статті 392 Кодексу,зокрема, загальний сукупний дохід усіх контрольованих іноземних компаній однієї контролюючої особи із всіх джерел за даними фінансової звітності не перевищує еквівалент 2 мільйони євро на кінець звітного періоду.
Тобто, якщо загальний сукупний дохід усіх контрольованих іноземних компаній однієї контролюючої особи із всіх джерел за даними фінансової звітності не перевищує еквівалент 2 мільйони євро на кінець звітного періоду, це є умовою звільнення від оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії.
Підпунктом 392.5.2 пункту 392.5 статті 392 Кодексу зазначено, що контролюючі особи зобов’язані подавати звіт про контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та кваліфікованого електронного підпису.
Враховуючи наведене, положення статті 392Кодексу не передбачають звільнення контролюючої особи від подання до контролюючого органу звіту про контрольовані іноземні компанії.
Особливості застосування положень про оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії протягом перехідного періоду встановлено пунктом 54 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Так, першим звітним (податковим) роком для звіту про контрольовані іноземні компанії є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року - звітний період, що розпочинається у 2022 році).
Контролюючі особи мають право подати звіт про контрольовані іноземні компанії за 2022 рік до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2023 рік із включенням зазначеного у такому звіті скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що підлягає оподаткуванню в Україні, до показників відповідних декларацій за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |