X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.01.2018 р. № 26/ІПК/04-36-12-01-16

Про виправлення помилки у податковій накладній, не пов'язаної із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг

Головне управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області розглянуло запит підприємства щодо виправлення помилки у податковій накладній, не пов'язаної із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, та керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (далі — ПКУ), повідомляє наступне.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Відповідно до п. 201.2 ст. 201 ПКУ форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов'язкових реквізитів) регулюються ст.201 ПКУ та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 N 276) (далі - Порядок №1307).

Згідно з п. 201.10 ст.201 ПКУ помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

При цьому п. 192.1 ст.192 ПКУ передбачено, що з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, постачальником товарів/послуг складається розрахунок коригування до податкової накладної.

Отже, якщо при складанні податкової накладної було допущено помилку, не пов'язану із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, постачальником товарів/послуг у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, така помилка може бути виправлена шляхом складання постачальником товарів/послуг розрахунку коригування до такої податкової накладної. Такий розрахунок коригування підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

Згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 із змінами і доповненнями, у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Згідно інформації наведеної в запиті, підприємством допущена помилка при заповненні номенклатури товару в податковій накладній, а саме, в гр.З вказано «Товар 1» замість «Товар 2», при цьому змін у кодіУКТ ЗЕД не відбувається.

Враховуючи вищенаведене, з метою виправлення помилки у податковій накладній, не пов'язаної із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема, помилки при заповненні номенклатури товару/послуги у податковій накладній, платнику необхідно згідно п. 192.1 ст.192 ПКУ скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому зі знаком «-» зазначити показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких була заповнена з помилками. При цьому у гр.1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку необхідно вказати № за порядком рядка податкової накладної, що коригується.

Для додавання товарної позиції з виправленою номенклатурою товарів/послуг, в розрахунку коригування до такої податкової накладної зі знаком «+» в окремих рядках необхідно зазначити виправлені показники номенклатури товарів/послуг.

При цьому, у графі 1 такого розрахунку коригування товарним позиціям з виправленою номенклатурою товарів/послуг присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

У графі 2 розрахунку коригування до податкової накладної у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку зі зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування - «виправлення помилки».