X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.10.2021 р. № 4124/ІПК/99-00-21-02-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо подання Додатка ТЦ до уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація), та  керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Як зазначено у зверненні, ТОВ формує уточнюючу декларацію за 2020 рік та складає Додаток ТЦ до декларації. Уточнення проводиться по 160 000 позицій товарів та послуг отриманих в межах контрольованих операцій.

Платник просить надати роз’яснення, яким чином він має подати Додаток ТЦ до уточнюючої декларації за 2020 рік з кількістю скоригованих рядків
160 000.
дах зобов'язань складають та подають Д

Платники податку на прибуток, які в звітному періоді здійснювали контрольовані операції, для проведення самостійного коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань складають та подають Додаток ТЦ до декларації, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (із змінами і доповненнями), який заповнюється відповідно до п.п. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Кодексу.

Одночасно відомості про контрольовані операції формуються згідно з Порядком складання Звіту про контрольовані операції, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 31.12.2020 № 841).

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 ст. 50 Кодексу).

Електронна форма документа, а саме Додатка ТЦ до уточнюючої декларації за 2020 рік для подання в електронному вигляді передбачає заповнення до 1 000 000 кількості рядків.

Разом з цим, для формування та надсилання документів звітності в електронній формі платник може використовувати обране на власний розсуд програмне забезпечення, у тому числі засоби ІТС «Електронний кабінет» (вхід до «Електронного кабінету»  здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС), та безкоштовне «Спеціалізоване клієнтське програмнезабезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»».

З метою створення комфортних умов для подання платниками податкової звітності та іншої звітності на офіційному вебпорталі ДПС в рубриці «Електронна звітність > Платникам податків про електронну звітність> Інформаційно-аналітичне забезпечення > Реєстр форм електронних документів» (https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/informatsiyno-analitichne-za/reestr-elektronnih-form-po/) розміщені електронні форми документів, які розроблені у форматі затвердженому в установленому законодавством порядку.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.