Головне управління ДПС у Черкаській області розглянуло звернення _______ (код ЄДРПОУ _____) від _____ за № ____ (вх. №____ від _____), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодексу), про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, в межах компетенції повідомляє наступне.
Як зазначено у зверненні, підприємство є платником акцизного податку з 02.03.2016 року, має ліцензії на роздрібну торгівлю пальним на власні АЗС, які є акцизними складами. Підприємством здійснено реєстрацію усіх розташованих на акцизних складах резервуарів, які введені в експлуатацію, витратомірів – лічильників, та рівнемірів – лічильників у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів – лічильників та рівнемірів – лічильників рівня пального у резервуарі.
З метою недопущення порушення податкового законодавства при здійсненні господарської діяльності підприємство цікавлять наступні питання:
Щодо питання 1.
Змінами, внесенимиЗаконом України від 23.11.2018р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України 02.12.2010 р. № 2755-VI та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628-VIII), з 01.07.2019 року Систему електронного адміністрування реалізації пального (далі - СЕАРП) трансформовано в Систему електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - СЕАРПСЕ).
Пунктом 23 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу, передбачено облік пального в розрізі акцизних складів та акцизних складів пересувних.
Для розподілу обсягу залишків пального між власними акцизними складами/ акцизними складами пересувними, розпорядниками яких є платники податку, які станом на 01.07.2019 р. зареєстровані в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, та з 01.07.2019 р. підпадають під визначення платників податку, у яких станом на 16.07.2019 р. в СЕАРП обліковуються обсяги залишків пального, були зобов’язані скласти акцизні накладні форми "П" у двох примірниках на обсяги залишків пального та зареєструвати їх в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) у порядку і терміни, визначені законодавством.
Розподіл обсягів пального, облік якого здійснювався в СЕАРП, між акцизними складами та/або акцизними складами пересувними здійснювався, виключно шляхом складання та реєстрації акцизних накладних. При цьому, фізична передача (відпуск, відвантаження) пального не відбувається (п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).Коригування показників акцизної накладноїшляхом складання розрахунку коригуваннята реєстрації його в ЄРАН здійснюється у випадку, якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні такої акцизної накладної відповідно до п. 231.7 ст. 231 Кодексу).
Показники акцизних накладних, складених для розподілу обсягів залишків пального, що обліковувалися у платників податку в СЕАРП, між акцизними складами/акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 01.07.2019р., не можуть коригуватись, тобто зменшуватись, шляхом складання розрахунків коригування, акцизних накладних на розподіл (напрям використання пального «3»), відповідно до Порядку заповнення акцизних накладних, затвердженого наказом Міністерствафінансів від 19.06.2019 р. №262.
Отже, залишки пального на акцизному складі, у зв’язку з встановленням невідповідності розподілу пального станом на 01.07.2019 року, не підлягають зменшенню.
Щодопитання 2.
У зв’язку із набранням чинності Закону № 2628-VIII запроваджено Систему електронного адміністрування пального та спирту етилового (СЕАРП).
При цьому, з метою розподілу обсягів пального, облік якого здійснювався в СЕАРП, між акцизними складами та/або акцизними складами пересувними, п. 23 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» було передбачено складання та реєстрація акцизної накладної.
Дані щодо обсягу реалізованого пального в такій акцизній накладній містять обсяг перевищення (тобто різницю між завищеним обсягом пального, помилково зазначеним у акцизних накладних, та правильним обсягом пального), який необхідно перенести на акцизний склад/ акцизний склад пересувний, де такий обсяг перевищення фактично знаходився станом на 01.07.2019 року.
За інформацією, розміщеною на офіційному вебпорталі ДФС, по 15.08.2019 (включно) було визначено термін виправлення помилок, яких платники припустились у розподільчих акцизних накладних.
Отже, виходячи із зазначеного, помилки в акцизних накладних, складених та зареєстрованих в ЄРАН, обсяги яких обліковувались в СЕАРП, виправленню не підлягають.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |