X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС В IВАНО-ФРАНКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.11.2021 р. № 4228/ІПК/09-19-07-06-01

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області розглянуло листа від 29.09.202129-09/21 щодо порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій  у сфері громадського харчування та видачі розрахункових документів при реалізації підакцизних товарів, що складається з 2 питань.

Стосовно тимчасового, до моменту адаптації розробником свого програмного забезпечення «Iiko» до змін, пов’язаних із необхідністю вказання з 01.10.2021 року у фіскальному чеку цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої, здійснення розрахункових операцій при обслуговуванні алкогольними напоями та реалізації алкогольних напоїв з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення (питання 1).

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 № 265/95-ВР суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операцій з приймання готівки для подальшого їх переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

На період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій (абз.1ст.5 Закону №265).

Виходячи з наведеного, суб’єкт господарювання не може проводити розрахункові операції без застосування реєстратора розрахункових операцій з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки за винятком в період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії.

Стосовно існування інших допустимих способів реєстрації розрахункових операцій при обслуговуванні алкогольними напоями та реалізації алкогольних напоїв, які платник податків може застосовувати з 01.10.2021року тимчасово, до моменту адаптації розробником свого програмного забезпечення «Iiko» до змін, пов’язаних із необхідністю вказання з 01.10.2021 року у фіскальному чеку цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (питання 2).

Відповідно до п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 № 265/95-ВР суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операцій з приймання готівки для подальшого їх переказу зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Враховуючи зазначене, при здійсненні реалізації алкогольних напоїв суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО та видавати покупцям розрахункові документи встановленої форми, відповідно до вимог п.1 та п. 2 ст. 3 Закону №265. Інших способів проведення реєстрації розрахункових операцій чинним законодавством не передбачено.

         Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.