X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.11.2021 р. № 4230/ІПК/15-32-07-06-06

Головне управління ДПС в Одеській області, в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями) (далі – Кодекс), розглянуло в межах своєї компетенції Ваш запит на отримання індивідуальної податкової консультації.

Відповідно до заяви, ФОП перебуває на спрощеній системі оподаткування (3 група, 5% єдиного податку). В минулих роках мала перевищення доходу (1млн.грн.) для цілей застосування РРО, але працювала лише по безготівковій оплаті з юридичними особами, тому не використовувала РРО. Деякий час не здійснювала діяльність.

В даний час планує відновити підприємницьку діяльність та дистанційно надавати на всій території України інформаційно-консультаційні послуги щодо обліку та оподаткування та отримувати оплату від замовників з використанням платіжних карток (розрахунки через Приват24, застосунок Monobank, термінали поповнення тощо).

Питання:

Чи потрібно мені застосовувати РРО у розрахунках з замовниками за надані консультаційні послуги, якщо оплату за них я буду отримувати виключно через банківські системи дистанційного обслуговування та сервісів переказу коштів?

Чи відповідають такі розрахунки за дистанційно надані послуги критеріям визначення «розрахункової операції»?

З урахуванням того, що відповідь на питання 1 та питання 2 Підприємця врегульована однією нормою Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яка має пряму дію на відносини суб'єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) у сфері послуг, ДПС вважає за необхідне надати відповідь Підприємцю на питання 1 та 2 одночасно.

Правові засади застосування РРО та/або ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).

Відповідно до преамбули Закону №265, встановлення норм щодо незастосування РРО та/або ПРРО у інших законах, крім Податкового кодексу України (далі – Кодекс), не допускається.

Відповідно до визначень, наведених у статті 2 Закону №265, розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Пунктом 6 статті 9 Закону №265 визначено, що РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами - підприємцями), які не застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій відповідно до Кодексу.

Пунктом 61 підрозділу 10 інших перехідних положень розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що до 1 січня 2021 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:

          реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

          реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році граничного обсягу доходу встановленого Кодексом, застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО та/або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Відповідно до податкових декларацій платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за 2018, 2019 та 2020 роки, платником задекларований обсяг доходу, що не перевищує встановлений Кодексом.

Враховуючи види діяльності та обсяг доходу, що не перевищує визначений Кодексом, для цілей застосування РРО та/або ПРРО, Ви можете здійснювати свою господарську діяльність без застосування РРО та/або ПРРО при отриманні оплати, як в готівковій так і безготівковій формі.

Також, при здійсненні розрахунків виключно у безготівковій формі через (установу банку шляхом перерахування коштів із розрахункового рахунку на розрахункових рахунок (IBAN, он-лайн банкінг) або безпосереднє внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок, а також платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку), РРО та/або ПРРО може не застосовуватись.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію