X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.11.2021 р. № 4306/ІПК/26-15-07-05-07-13

Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло запит Товариства щодо особливостей визначення дати включення платником податків до податкового кредиту суми ПДВ, донарахованої у зв’язку зі збільшенням контролюючим органом розміру митної вартості товарів, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як викладено у запиті, Товариству при оформленні товару митним органом збільшено митну вартість товару і донараховано митні платежі, які вказано в графі 47 митної декларації форми МД-2 окремими рядками.

Митним органом, за умови внесення фінансової гарантії, випущено товар у вільний обіг та надано 90 календарних днів для надання документів, що підтверджують заявлену митну вартість товару, що декларувалась.

По закінченню строку дії гарантії 90 календарних днів, суми донарахованих платежів відображені з кодом 55 в митній декларації форми МД-2, зараховані до бюджету і відображені в електронному кабінеті платника податків.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, митних платежів регулюються нормами ПКУ та Митного кодексу України (далі – МКУ) (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ і пункт 2 статті 2 розділу I МКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Правила формування податкового кредиту з ПДВ визначено статтями 198 та 201 розділу V ПКУ.

Згідно з підпунктом «ґ» пункту 198.1 статті 198 розділу V ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 розділу V ПКУ для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 розділу V ПКУ, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Пунктом 201.12 статті 201 розділу V ПКУ визначено, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 розділу V ПКУ (пункт 198.6 статті 198 розділу V ПКУ).

Враховуючи викладене, якщо після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, контролюючим органом прийнято рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, то сума ПДВ, сплачені до бюджету у зв’язку з таким збільшенням митної вартості товарів, включається платником до складу податкового кредиту відповідного звітного періоду, в якому відбувається така плата.

Згідно з пунктом 37 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 після завершення митного оформлення зміни до митної декларації форми МД-2 можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення № 450.

Враховуючи зазначене, у випадку, якщо після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості таких товарів (зокрема, у випадку, якщо контролюючим органом прийнято рішення про коригування заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту з ПДВ здійснюється на дату оформлення аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення № 450.

Згідно статті 36 розділу I ПКУ, платники податків зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Крім того повідомляємо, що згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.