Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)розглянула зверненняТовариствастосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариствозазначає, щоє платником акцизного податку здійснюєоптовий продаж пального суб’єкту господарювання, який не є платником (код операції «3»), а саме – реалізація пального (не через паливороздавальну колонку) з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним, до паливного бака транспортного засобу.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
1) Яку ознаку щодо напрямку використання пального необхідно зазначати у відповідному рядку у верхній лівій частині акцизної накладної (згідно пункту 4 розділу ІІ Порядкузаповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового (далі – Порядку))?
2) чи потрібно (у вищезазначеному випадку реалізації пального до паливного бака транспортного засобу) зазначати адресу місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, згідно пункту 12 розділу ІІ Порядку.
До запитання 1 та 2.
Пунктом 32 розділу II «Складання акцизної накладної форми «П» та порядок її заповнення» Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27 листопада 2020 року № 729 (далі – Порядок №729) визначено, що в акцизній накладній, складеній на операції з реалізації пального суб’єкту господарювання, який не є платником (код операції «3»), адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб'єкт господарювання– неплатник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки (код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку), зазначається в акцизних накладних з напрямом використання пального:
або «0»;
або «9» - реалізація пального відповідно до підпункту 229.8.10 пункту 229.8 статті 229 розділу IV Кодексу суб'єктам літакобудування;
або «10» - реалізація пального відповідно до підпункту 229.8.10 пункту 229.8 статті 229 розділу IV Кодексу замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади;
або «15» - фізичний відпуск (відвантаження) зберігачем пального суб'єкту господарювання - платнику, пальне якого зберігалося на акцизному складі зберігача.
Заправка автотранспортних засобів проводиться через паливо-, оливо- та газороздавальні колонки оператором автозаправних станцій, автогазозаправних станцій, автогазозаправних пунктів або водієм самостійно (пункт14 розділу Правилроздрібної торгівлі нафтопродуктами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року№ 1442(в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 року № 1159).
Отже у випадку реалізації платником акцизного податкупального з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним, до паливного бака транспортного засобу, тобто відбувається його заправка, що може бути забезпечено тільки із використанням паливо-, оливо- та газороздавальні колонкиу відповідному рядку акцизної накладної:
не зазначається адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб'єкт господарювання – неплатник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки;
зазначаєтьсянапрямвикористання пального«5» - реалізація пального у паливний бак транспортного засобу платника через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |