Державна податкова служба на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що при провадженні господарської діяльності на підставі дозволів на спецводокористування вилучає обсяги води з підземного водного простору засобами двох артезіанських свердловин, щодобовий обсяг видобутку з яких складає менше 300 кубічних метрів на добу.
Товариство без надання інформації щодо напрямку використання води, вилученої з підземного водного простору такими свердловинами запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Рентної плати.
Спеціальне використання природних ресурсів, у тому числі спеціальне водокористування передбачає закріплення об’єкта природних ресурсів шляхом надання відповідного дозволу конкретному суб’єкту для забезпечення умов провадження господарської діяльності (ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»).
Разом з тим спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування (далі – Дозвіл) (ст. 49 Водного кодексу).
Платниками Рентної плати є землевласники та землекористувачі, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі Дозволів (п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу).
Об’єктом оподаткування Рентною платою вважається обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).
З огляду на викладене, у Товариства відповідно до п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу виникають податкові зобов’язання з Рентної плати на підставі отриманих Дозволів, починаючи з календарного кварталу, що настає за кварталом, у якому Товариством отримано або переоформлено Дозвіл (п. 252.23 ст. 252 Кодексу).
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |