X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.11.2021 р. № 4430/ІПК/99-00-18-04-03-06

Державна податкова служба України на звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації щодо можливості застосування спрощеної системи оподаткування суб’єктом господарювання, який здійснює господарську діяльність відповідно до класів 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку» (основний вид діяльності) та 47.42 «Роздрібна торгівля телекомунікаційним устаткованням у спеціалізованих магазинах» КВЕД ДК 009:2010, керуючись   ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є провайдером телекомунікацій та включено до Реєстру провайдерів, операторів телекомунікацій, а також має укладений договір з оператором телекомунікацій  на надання послуг доступу до мережі інтернет, використовуючи телекомунікаційну мережу оператора.

Товариство просить надати роз’яснення щодо можливості обрання спрощеної системи оподаткування суб’єкту господарювання, який є провайдером телекомунікацій та здійснює господарську діяльність відповідно до класів 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку» (основний вид діяльності) та 47.42 «Роздрібна торгівля телекомунікаційним устаткованням у спеціалізованих магазинах» КВЕД ДК 009:2010.

Відповідно до п.п. 8 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Статтею 1 Закону України від 18 листопада 2003 року № 1280-IV «Про телекомунікації» зі змінами (далі – Закон), визначено, що телекомунікаційною послугою є продукт діяльності оператора та/або провайдера телекомунікацій, спрямований на задоволення потреб споживачів у сфері телекомунікацій.

Провайдер телекомунікацій – суб’єкт господарювання, який має право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій без права на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку.

До операторів телекомунікацій належать суб’єкти господарювання, які мають право на здійснення діяльності у сфері телекомунікацій із правом на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж.

Згідно з частинами другою та третьою ст. 27 Закону право власності та право на технічне обслуговування і експлуатацію телекомунікаційних мереж може належати будь-якій фізичній особі – суб’єкту підприємницької діяльності або юридичній особі, які є резидентами України, незалежно від форм власності.

Управління телекомунікаційними мережами загального користування здійснюється операторами телекомунікацій, які експлуатують ці мережі, на основі єдиних норм та правил.

Наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 визначено види діяльності, які включаються до класу 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку» розділу 61 «Телекомунікації (електрозв’язок)» КВЕД ДК 009:2010: надання спеціалізованих телекомунікаційних додатків, таких як супутниковий трекінг (визначення місцезнаходження через супутник), комунікаційна телеметрія (техніка вимірювання відстані), та експлуатацію радіолокаційних станцій; експлуатацію супутникових терміналів, функціонально пов’язаних з однією або більше наземними телекомунікаційними системами та здатними передавати й одержувати дані від супутникових систем; надання доступу до мережі Інтернет через мережі, встановлені між клієнтами та інтернет-провайдерами, що не належать або контролюють ISP, таких як комутований доступ до мережі Інтернет тощо; надання телефонного зв’язку та доступу до мережі Інтернет в загальнодоступних будівлях; надання телекомунікаційних послуг за допомогою існуючих телекомунікаційних з’єднань: передавання голосу в реальному часі через інтернет-протокол (VOIP); перепродаж телекомунікаційних послуг (наприклад, купівля та перепродаж ємності мережі без надання додаткових послуг).

Клас 47.42 «Роздрібна торгівля телекомунікаційним устаткованням у спеціалізованих магазинах» розділу 47 «Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами» КВЕД ДК 009:2010 включає роздрібну торгівлю телефонними апаратами, апаратами мобільного зв’язку.

Таким чином, провайдерам телекомунікацій, у яких основний вид господарської діяльності відповідно до реєстраційних даних належить до класу 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку» розділу 61 «Телекомунікації (електрозв’язок)» КВЕД ДК 009:2010 не надано право на технічне обслуговування та експлуатацію телекомунікаційних мереж, тому норми п.п. 8 п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не поширюються на таких суб’єктів господарювання.

Додатково повідомляємо, що п. 528 підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень  Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема стст 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.