X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.11.2021 р. № 4431/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння орендної плати за землю комунальної власності (далі – Плата) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), повідомляє.

Товариство без надання інформації щодо наявності фактичних прав власності та користування земельною ділянкою, посилаючись на складне фінансово - економічне становище, має намір з’ясувати щодо можливості не сплачувати або сплачувати у меншому розмірі Плату, а також не сплачувати Податок за адміністративну будівлю, яка не використовується за функціональним призначенням через проведення реконструкції.

Щодо Плати

Договірні відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі», а також договором оренди земельної ділянки.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 Кодексу).

Розмір та умови внесення Плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4 ст. 288 Кодексу).

При цьому норми Кодексу не передбачають надання пільг юридичним особам, які користуються земельними ділянками державної або комунальної власності на умовах договору оренди землі.

Щодо сплати Податку

Кодексом визначено, що до об’єктів оподаткування Податком належать, у тому числі об’єкти нежитлової нерухомості, а також їх частки (п. 266.1 ст. 266 Кодексу).

До об’єктів оподаткування Податком не належать будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі − Класифікатор), що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу).

Уніфікація об’єктів нерухомості за функціональним призначенням здійснюється із застосуванням Класифікатора, який містить підклас 1220.5 «Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств», у якому може бути класифікована приналежна Товариству адміністративна будівля. Отже, за об’єкт нерухомості, класифікований у підкласі 1220.5 «Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств» у Товариства виникають обов’язки з нарахування та сплати податкових зобов’язань з Податку.

Документом, підтверджуючим приналежність об’єктів нерухомості до певного класу будівель за Класифікатором є, зокрема, експертний висновок, виданий органом, уповноваженим на ведення Класифікатора.

З метою уникнення невірного оподаткування Податком, вважаємо за доцільне запропонувати Товариству отримати експертний висновок щодо класифікації приналежних Товариству об’єктів нерухомості у відповідних класах будівель за Класифікатором.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).