X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.08.2021 р. № 3089/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу і в межах компетенції повідомляє.

Платник податку у своєму зверненні повідомив, що здійснює постачання на митній території України комунальному підприємству (районній лікарні) пустих балонів кисневих помірного тиску код згідно з УКТ ЗЕД 7311 00 11 00.

Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).

Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування податком на додану вартість звільняються такі операції:

з ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;

з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню,локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пункту 198.5 статті 198 Кодексу та положення статті 199 Кодексу не застосовуються щодо таких операцій.

Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених починаючи з 17 березня 2020 року.

Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих назапобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів,епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділуХХ Кодексу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 зі змінами та доповненнями (далі -  Перелік № 224).

Головним критерієм для застосування пільги з оподаткування, встановленої  пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, є включення товару до Переліку № 224 та відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в Переліку № 224. Коди згідно з УКТЗЕД наводяться у Переліку № 224 довідково.

Якщо товари не включені до Переліку № 224 або не відповідають вимогам, встановленим таким переліком, то операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1112 «Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року№ 224 і 225» доповнено Перелік № 224 розділом «Системи постачання медичних газів, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з товарними позиціями, зокрема:

ємності для стиснених або скраплених газівкод згідно з УКТЗЕД 7311 00.

Додаткові критерії згідно з приміткою 3 до Переліку № 224 зазначені для розділу «Медичні вироби, медичне обладнання та інші товари, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а не для розділу «Системи постачання медичних газів, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в якому міститься товарна позиція «ємності для стиснених або скраплених газів». Для даної категорії товарів діють норми «Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 27 від 16 січня 2019 року.

Якщо вказані у Вашому зверненні товари, а саме балони кисневі помірного тиску відповідають назві товарів, зазначених у Переліку № 224 (наприклад назві такого товару як «ємності для стиснених або скраплених газів»), то операції із ввезення таких товарів на митну територію України та/або операції з постачання їх на митній території України звільняються від оподаткування ПДВ (за умови дотримання також інших вимог, визначених у Кодексі та у примітках до Переліку № 224).

Якщо товари не включені до Переліку № 224 або не відповідають вимогам, встановленим таким переліком, то операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.

Разом з тим з питання відповідності назв товарів, вказаних у«….» у зверненні, назвам товарів (медичних виробів), зазначених у Переліку № 224, «…» можете звернутися до Міністерства охорони здоров’я України з метою отримання відповідного висновку.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.