X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.09.2021 р. № 3309/ІПК/99-00-04-03-03-09

 Державна податкова служба України, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розглянула Ваше звернення ….. щодо запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичних осіб та в межах компетенції повідомляє.

 Платник податку просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

1.Що розуміється під поняттям: «активи фізичної особи, які належать декларанту,стосовно якого розпочато досудове розслідування або судове провадження щодо таких активів»,яке наведене в підпункті «б» пункту 5 підрозділу 94 розділу XX ПКУ.

2. В розрізі поняття «активи фізичної особи, які належать декларанту, стосовно якого розпочато досудове розслідування або судове провадження щодо таких активів», яке наведене в підпункті «б» пункту 5 підрозділу 94 розділу XX ПКУ з якого конкретно моменту чи дати вважається, що стосовно активів фізичної особи розпочато досудове розслідування або судове провадження щодо таких активів (наприклад з моменту вручення підозри, виклику в якості свідка, внесення запису до ЄРДР тощо), та яким документом цей статус підтверджується.

3. Яким чином фізичній особі-декларанту перевірити зазначене вище обмеження щодо декларування до моменту подачі декларації та чи є достатнім підтвердженням відсутності обмежень довідка про відсутність судимості.

Відповідно до підпункту «б» пункту5 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУоб'єктами декларування не можуть бутиактиви фізичної особи, які належать декларанту, стосовно якого розпочато досудове розслідування або судове провадження щодо таких активів за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 212, 2121, а так само статтею 366 (щодо документів податкової та/або фінансової звітності, митних декларацій, податкових накладних, первинних документів, іншої звітності з податків, зборів (обов'язкових платежів), статтею 367 (якщо кримінальне правопорушення пов'язане з порушенням вимог податкового, митного, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи) Кримінального кодексу України.

При цьомуу статті 3 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) наведено, визначення основних термінів, а саме:

досудове розслідування - це стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності;

судове провадження – це кримінальне провадження у суді першої інстанції, яке включає підготовче судове провадження, судовий розгляд і ухвалення та проголошення судового рішення, провадження з перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, а також за нововиявленими або виключними обставинами.

Згідно з абзацом другим статті 214 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Офісом Генерального прокурора за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, Державним бюро розслідувань, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

Водночас слід зазначити, що відповідно до підпункту 7.2 пункту 7 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ декларант може додати до одноразової (спеціальної) добровільної декларації відповідні документи або належним чином засвідчені їх копії, що підтверджують вартість об'єктів декларування, які знаходяться (зареєстровані) на території України.

Разом з тим, декларант зобов'язаний документально підтвердити вартість об'єктів декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об'єктів декларування, у разі якщо такі об'єкти знаходяться (зареєстровані) за межами України.

Враховуючи викладене, фізична особа – декларант при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації має право подати документи, які можуть підтвердити відсутність у декларанта розпочатого досудового розслідування або судового провадження.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.