Державна податкова служба України, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула Ваше звернення …..щодо практичного застосування норм чинного законодавства, і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.
Платник податків зазначає, що … отримав від …… в дар .. частку квартири.……. є моєю рідною сестрою з боку батька, тобто в свідоцтвах про народження у графі «Батько» записана одна і та сама особа, а в графі «Мати» - різні особи.
Платник податку просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом ІV Кодексу.
Платниками податку є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 Кодексу).
Відповідно до п. 163.1 ст. 163 об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що оподатковується згідно з розділом ІV Кодексу (п.п. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 Кодексу, якою встановлено декілька ставок для оподаткування доходів платника податку, одержаних у вигляді спадщини, зокрема залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу.
При цьому за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються, зокрема, об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 cт.174 Кодексу).
Згідно з п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Кодексу членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
Відповідно до ч. 2 ст. 26 Сімейного кодексу України неповнорідними є брати і сестри, які мають спільну матір або спільного батька.
Водночас зауважуємо, що згідно з абзацом другим п. 1 Положення про Міністерство юстиції України (далі – Положення), яке затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, Міністерство юстиції України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику.
Отже, з питання визначення ступеня споріднення між неповнорідними братом і сестрою з метою спадкування Ви можете звернутися до Міністерства юстиції України
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |