Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє таке.
Товариство, посилаючись на те, що виробником реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) до цього часу не внесено відповідних зміни до програмного забезпечення РРО, просить роз’яснити, чи може Товариство надалі використовувати РРО без зміни версії внутрішнього програмного забезпечення і реалізовувати алкогольні напої без зазначення штрихового коду марки акцизного податку у розрахунковому документі.
Слід зазначити, що правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послугвизначено Законом Українивід 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).Дія Закону № 265поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі – Наказ № 329) внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів.
Зазначені зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються і друкуються РРО та програмними РРО.
Наказ № 329 стосується виключно наявності, з 01.10.2021 року у фіскальному касовому чеку, які формуються всіма без виключення РРО та програмними РРО, цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.
Отже, відповідаючи на поставлене питання повідомляємо, щоТовариство може надалі використовувати такі РРО, оскільки, вимоги абзацу третього пункту 2 Наказу № 329, щодо доопрацювання РРО,встановлюють вимогу до їх виробників (постачальників) в обов’язковому порядку здійснититаке доопрацювання, за наявності технічних можливостей.
З метою уникнення будь-яких непорозумінь, рекомендуємо звернутись до виробника через акредитовані Центри сервісного обслуговування з метою отримання інформації про технічну можливість доопрацювання РРО або її відсутність, по кожній моделі РРО та їх версій програмного забезпечення, з урахуванням дати введення в експлуатацію.
У разі отримання від виробників (постачальників)підтвердження про неможливість здійснити доопрацювання РРО,такі РРО можуть використовуватись Товариством до закінчення строку їх експлуатації.
Поряд з цим, застосування недоопрацьованих РРО після внесення змін до законів, що регулюють порядок проведення розрахунків та/або обіг алкогольних напоїв або Кодексі, які передбачатимуть обов’язок відображення реквізитів марок акцизного податку в розрахункових документах, призведе до формування такими РРО невідповідних документів і не прийняття їх як розрахункових.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу України податкова консультація діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації тамає індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |