Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула Ваше звернення …щодо сплати земельного податку та в межах компетенції повідомляє.
Платник податків зазначає, що у його власності знаходиться земельна ділянка, …, …. На вказаній земельній ділянці знаходиться належне йому на праві власності нежитлове приміщення, яке використовується ним, як фізичною особою-підприємцем для ведення господарської діяльності. У вказаному приміщенні знаходиться торгове, офісне та складське приміщення. При цьому, приміщення, яке знаходиться на відповідній ділянці в оренду (найм, позичку) не передаються.
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Чи зобов’язаний платник податків нараховувати, сплачувати та подавати податкову звітність з податку на майно в частині земельного податку за належну йому на праві власності земельну ділянку, що використовується (експлуатація приміщення на земельній ділянці) фізичною особою-підприємцедля провадження господарської діяльності (для потреб господарювання), що не пов’язана з наданням нерухомого майна, що знаходиться на такій земельній ділянці в оренду (найм, позичку)?
Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Кодексу (п. 269.2 ст. 269 Кодексу).
Відповідно до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
Отже, Кодексом передбачено звільнення суб’єктів господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування (друга - третя групи), від справляння податку у разі використання земельних ділянок для провадження господарської діяльності, крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).
Зважаючи на викладене, у фізичної особи-підприємця не виникатимуть податкові зобов’язання з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку другої групи для провадження господарської діяльності, якщо його діяльність не містить ознаку надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, у тому числі окремих приміщень, як частини об’єкту нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |