Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло звернення щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс)та, керуючись статтею 52 розділу ІІКодексу, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємство здійснює діяльність з роздрібного та оптового продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення, а також виробляє (виготовляє) лікарські засоби в умовах аптек.
Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров‘я України від 17.10.2012 № 812 «Про затвердження Правил виробництва (виготовлення) та контролю якості лікарських засобів в аптеках», вироблені (виготовлені) Підприємством в аптеках лікарські засоби не підлягають державній реєстрації.
Як зазначено в листі Підприємства, лікарські засоби, які виготовляються у власній мережі аптек підпадають під дію Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 224 «Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість», але не внесені до Державного реєстру лікарських засобів.
В листі Підприємства відсутня інформація щодо назви товарів (лікарських засобів), які виготовляються у власній мережі аптек.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України, від оподаткування податком на додану вартість звільняються такі операції:
з ввезення на митну територію України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
Переліктоварів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих назапобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів,епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненоїкоронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 зі змінами та доповненнями (далі – Перелік № 224).
Головним критерієм для застосування пільги з оподаткування, встановленої пунктом 71 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, є включення товару до Переліку № 224.
У випадку, якщо товари, які зазначені у зверненні, не відповідають вимогам Переліку № 224, операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.
Пільговий режим оподаткування ПДВ, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу XX Кодексу застосовується на всіх етапах постачання товарів, включених до переліку, встановленого Постановою № 224, незалежно від дати їх виробництва та походження (вітчизняного виробництва чи ввезених на митну територію України), а також незалежно від кола суб'єктів, що здійснюють такі операції, їх статусу, як платників ПДВ, чи форми власності.
Разом з цим повідомляємо, надати більш конкретну відповідь з питання звільнення від оподаткування ПДВ лікарських засобів, які виготовляються Підприємством неможливо, оскільки недостатньо інформації щодо назви товарів (лікарських засобів), які виготовляються у власній мережі аптек.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II Кодексу визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |