Державна податкова служба України розглянула звернення
фізичної особи-підприємцяБарановської Олени (далі – Підприємець)
від 22.09.2021 № 02/001195(вх. ДПС № 4560/ІПК/6 від 22.09.2021)про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстратора розрахункових операцій(далі – РРО), і у порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Підприємець, у зв’язку із прийняттям Міністерством фінансів України наказів від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» (далі – Наказ № 306) та від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних документів» (далі – Наказ № 329), звернулася за роз’ясненням із наступних питань:
Оскільки питання 1 та 2 є взаємопов’язаними, тому відповідь на них надається комплексно.
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року
№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).
Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Форму і зміст розрахункових документів РРО, визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (далі – Положення № 13).
Стаття 12 Закону № 265 зобов’язує виробників (постачальників), за наявності технічної можливості, доопрацювати ті РРО, що перебувають на обліку у контролюючих органах.
Стаття 12 Закону № 265 не містить норм, які б зобов’язували вилучити з Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій ті моделі РРО, які не можливо доопрацювати.
Доопрацювання РРО є різновидом його ремонту та призводить до зміни версії внутрішнього програмного забезпечення та як результат вимагає його переопломбування та перереєстрації (пункт 2 глави 3 розділу ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547).
Відповідаючи на питання №1 повідомляємо, що за наявності технічних можливостей, такі РРО, на виконання Наказів № 306 та №329, обов’язково мали б уже бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками), не зважаючи на той факт, що версії внутрішнього програмного забезпечення таких РРО включені до Державного реєстру РРО та перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказом № 306.
Відповідаючи на питання № 2 повідомляємо, що з метою уникнення будь-яких непорозумінь, рекомендуємо звернутись до виробника через акредитовані Центри сервісного обслуговування з метою отримання інформації про технічну можливість доопрацювання РРО або її відсутність, по кожній моделі РРО та їх версій програмного забезпечення, з урахуванням дати введення в експлуатацію.
У разі отримання від виробників (постачальників) підтвердження про неможливість здійснити доопрацювання РРО,такі РРО можуть використовуватись Підприємцем до закінчення строку їх експлуатації.
Поряд з цим, застосування недоопрацьованих РРО після внесення змін до законів, що регулюють порядок проведення розрахунків та/або обіг алкогольних напоїв або Кодексі, які передбачатимуть обов’язок відображення реквізитів марок акцизного податку в розрахункових документах, призведе до формування такими РРО невідповідних документів і не прийняття їх, як розрахункових.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |