Питання. Я фізична особа-підприємець, перебуваю на спрощеній системі оподаткування другої групи і продаю косметичні товари через мережу Інтернет, відправляючи їх накладеним платежем Новою Поштою і отримуючи дані платежі на розрахунковий рахунок ФОП за допомогою платіжної системи NovaPay.
Чи потрібно мені надавати чек покупцю при продажу товарів через мережу Інтернет, в разі відправки таких товарів Новою Поштою, за умови післяплати із використанням послуги накладений платіж і отримуючи дані платежі на розрахунковий рахунок ФОП за допомогою платіжної ситеми NovaPay ?
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі – Закон №265). Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до преамбули цього Закону №265, встановлення норм щодо незастосування РРО та/або ПРРО у інших законах, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), не допускається.
У відповідь на питання повідомляємо, що відповідно до підпункту 14.1.202 пункту 14.1 статті 14 Кодексу продаж (реалізація) товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, схову (відповідального зберігання), доручення, довірчого управління, оперативного лізингу (оренди), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари.
Момент виконання продавцем обов'язку передати покупцеві товар визначається згідно з положеннями Цивільного кодексу України про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено цим Законом (частина десята статті 11 Закону від 03.09.2015 №675-VIII "Про електронну комерцію").
Відповідно до статті 664 Цивільного кодексу України обов'язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент:
1) вручення товару покупцеві, якщо договором встановлений обов'язок продавця доставити товар;
2) надання товару в розпорядження покупця, якщо товар має бути переданий покупцеві за місцезнаходженням товару.
Частиною другою статті 664 Цивільного кодексу України також передбачено, що якщо з договору купівлі-продажу не випливає обов'язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходженні, обов'язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв'язку для доставки покупцеві.
Таким чином, текстом запиту та загально-доступним договором про надання послуг з переказу коштів, в повному об'ємі підтверджується відсутність будь-якої участі ТОВ "Нова Пей" у відносинах та виконанні нею зобов'язань, в межах договорів купівлі - продажу товарів.
Переказ коштів з рахунку ТОВ "Нова Пей" на Ваш розрахунковий рахунок є окремою господарською операцією, яка не має жодного відношення до договорів купівлі-продажу, укладених з покупцями.
Враховуючи, що питання містить умову, яка передбачає наявність обов'язку Вами, як суб’єктом господарювання, застосовувати РРО та/або програмний РРО у випадку здійснення розрахункових операцій, а наведена практична ситуація передбачає взаємодію із фінансовим посередником, який не є учасником договору купівлі-продажу товарів та, як відповідь на питання відповідно звернення повідомляємо.
Суб’єкт господарювання може не застосовувати РРО та/або програмний РРО, в межах виконання умов договору на переказ коштів ТОВ "Нова Пей", які надходять на його розрахунковий рахунок з розрахункового рахунку ТОВ "Нова Пей", так як ця операція не має ознак розрахункової, у розумінні Закону №265.
А у разі перевищення обсягу доходу, визначеного Кодексом, для цілей застосування РРО та/або ПРРО, у разі отримання доходу як в готівковій так і в безготівковій формі з використання спеціальних платіжних засобів (платіжних карток) та платіжних систем (Приват 24, Ощад 24, Монобанк, Liqpay і т.п.) тоді здійснення господарської діяльності, починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, має бути з застосуванням РРО та/або ПРРО при отриманні оплати, як в готівковій так і безготівковій формі.
В той же час наголошуємо, що якщо споживач (клієнт) замовив товар на веб-сайті продавця (Інтернет-магазин), не здійснював передоплату за замовлений товар, а доставка товару здійснюється службою доставки на підставі договору, відповідно до якого товар передається такій службі для доставки покупцю, то у такому випадку РРО та/або програмний РРО застосовується службою доставки безпосередньо при передачі товару покупцю у своєму відділенні, як підтвердження права власності на товар, який був ним замовлений, в межах купівлі-продажу товару. Також у передбачених законодавством випадках продавець зобов'язаний вкласти у поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов'язкові реквізити.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |