X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.12.2021 р. № 4660/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення (далі – ПрАТ) щодо оподаткування податком на прибуток операції з надання ПрАТ фінансової допомоги на реалізацію проєкту з розбудови та збільшення потужностей очисних споруд, ініційованого міською радою та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, ПрАТ здійснює діяльність по виробництву твердих і плавлених сирів. В ході виробництва формується велика кількість стічних вод, які спрямовуються на очисні споруди міста.

Міською радою ініційовано корисну ініціативу, спрямовану на розбудову та збільшення потужностей очисних споруд. Орган місцевого самоврядування здійснює всебічний пошук необхідних для цього коштів, в т. ч. веде переговори з ПрАТ щодо надання ПрАТ фінансової допомоги.

У платника виникло наступне питання:

  1. чи зможе ПрАТ віднести до складу витрат грошові кошти, якщо надасть їх як фінансову допомогу для міської ради з метою їх подальшого інвестування у реконструкцію очисних споруд міста, які в т.ч. приймають сточні води від ПрАТ?

Підпунктом 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено, що фінансова допомога – фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі.

Сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів вважається безповоротною фінансовою допомогою (п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134. ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Згідно із п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об'єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону, та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення п.п. 140.5.14 цього пункту), у розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Таким чином, платник податків має збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму коштів (фінансової допомоги), безоплатно перерахованих протягом звітного (податкового) року неприбутковій організації, що внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, у розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.