Державна податкова служба України розглянула зверненнящодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих нормст. 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу України(далі – Кодекс) та, керуючись ст. 52 Кодексу,в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
У зверненні зазначено, що Товариство в 2020 році здійснювало контрольовані операції з юридичною особою нерезидентом з переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим п.п. 39.2.1.2 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу.
За інформацією, наданою у запиті, 02.12.2020 року у складі учасників Товариства відбулися зміни, а саме відчуження (купівля) частки Товариства у юридичної особи нерезидента на користь фізичної особи нерезидента. Після вказаної дати (02.12.2020 рік) та станом на дату підготовки запиту у складі акціонерів Товариства наявні тільки фізичні особи.
При цьому, в зверненні зазначено, що у зв’язку з тим, що Форма та Порядок складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 року № 839 (далі – Порядок), на момент виходу юридичної особи нерезидента зі складу учасників Товариства, а саме 02.12.2020 року, в юридичної особи нерезидента були відсутні зобов’язання надавати будь-які дані фінансової звітності для цілей Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (далі – Повідомлення).
У зв’язку з наведеним, Товариство просить підтвердити:
Відповідно до п.п. 39.4.1 п. 39.4 ст. 39 розділу I Кодексу встановлено, що для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік. Відтак, у Повідомленні платник податків має зазначити інформацію щодо МГК, в яку він входить станом на 31 грудня звітного року.
Згідно з п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Кодексу платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.
Звіт про контрольовані операції та Повідомлення подаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Відповідно до п. 53 підрозділу 10 розділу XX Кодексу норми п. 39.4 ст. 39 Кодексу щодо подання платниками податків повідомлень про участь у міжнародній групі компаній вперше застосовуються у 2021 році за 2020 рік.
Згідно з п. 6 розділу II Порядку платник податків, який здійснив операції, що визнаються контрольованими відповідно до вимог п. 39.2 ст. 39 Кодексу, та не входить до складу МГК у її визначенні, наведеному у п.п. 14.1.1133 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, проставляє у графі 6 «Код повідомлення щодо належності до міжнародної групи компаній» код «UNC102».
У разі зазначення коду «UNC102» графи 7.1 - 11 та розділи I, II основної частини Повідомлення не заповнюються, а у графі 12, за потреби, можуть бути надані додаткові пояснення щодо непоширення на платника податків визначення «учасник міжнародної групи компаній».
При цьому, в п. 13 розділу ІІ Порядку зазначено, що графа 12 «Примітка до уваги контролюючого органу (українською мовою)» призначена для введення у текстовому форматі у довільній формі українською мовою приміток та попереджень з питань, що потребують уваги контролюючого органу, пов’язаних із інформацією, що наводиться у Повідомленні. Платник податків може зазначити у графі 12 інформацію щодо найменування материнської компанії МГК, до якої він входив до змін, що відбулися. Доцільно також зазначити державу (територію) заснування (інкорпорації) такої материнської компанії та її код як платника податків у країні реєстрації (якщо така інформація відома платнику податків).
Звертаємо увагу, що будь-які висновки щодо правильності заповнення Повідомлення, можуть надаватися за результатами детального вивчення умов, суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та всіх первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, оформленням яких вони супроводжувались.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |