Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариствапро надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо розуміння податкових обов’язків під часпереробки повернутих дезінфекційних засобів та здійснення виробництва з них лікарських засобів і повідомляє таке.
У зверненні Товариство зазначає, що здійснює виробництво лікарських препаратів у формі екстрактів, настоїв, розчинів, мазей, емульсій, сиропів та під час виробництва деяких лікарських засобів, використовується етиловий спирт.
У 2020 році Товариство придбало спирт етиловий за повною ставкою акцизного податку за літр 100-відсоткового спирту згідно з п. 215.3 ст. 215 Кодексу для виробництва дезінфекційних засобів, що підтверджено первинними бухгалтерськими документами та відображено в журналах обліку спирту етилового. В цьому ж році вироблені дезінфекційні засоби зі спалахом пандемії гострої распіраторної хвороби COVID-19 були поставлені великими партіями покупцям Товариства.
У зв’язку зі спадом гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2 попит на дезінфекційні засоби вироблені Товариством впав та нереалізовані дезінфекційні засоби були повернуті Товариству від покупців.
Крім цього, Товариство здійснює виробництво розчину з міжнародною непатентованою назвою Етанол (Ethanol), а саме лікарський засіб «Продукція 1» (реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № …. від ….) та лікарський засіб «Продукція 2» (реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № … від …).
Товариство запитує:
Чи може Товариство здійснити переробку повернутих дезінфекційних засобів та здійснити виробництво з них лікарських засобів з міжнародною непатентованою назвою Етанол (Ethanol), а саме лікарський засіб «Продукція 1» (реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № … від …) та лікарський засіб «Продукція 2» (реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № … від …), оскільки при купівлі спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів Товариством було сплачено за повною ставкою акцизний податок за літр 100-відсоткового спирту згідно з п. 215.3 ст. 215 Кодексу?
Щодо зазначеного питання
Питання щодо переробки Товариством повернутих від покупців дезінфекційних засобів та здійснення з них виробництва лікарських засобів з міжнародною непатентованою назвою Етанол (Ethanol), а саме лікарський засіб «Продукція 1» (реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № … від …) та лікарський засіб «Продукція 2» (реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № … від …)не відноситься до компетенції ДПС, а лежить в площині повноважень Міністерства охорони здоров’я України.
Слід вказати, що у разі повернення Товариству нереалізованих дезінфекційних засобівпокупцями,якщо до самого товару немає претензій (тобто постачається товар належної якості згідно з умовами договору), то Товариство може їх повторно реалізувати іншим покупцям за умови належної якості дезінфекційних засобів та їх строку придатності до споживання або використання.
У разі, якщо повернуті дезінфекційні засоби є неякісними та небезпечними до споживання або використання, то Товариство, як власник такої продукції зобов’язане вилучити з обігу неякісну та небезпечну таку продукцію, привести її, при можливості, у відповідність з вимогами відповідних нормативно-правових актів або забезпечити переробку, утилізацію чи знищення такої продукції у порядку, передбаченому Законом України від 14 січня 2000 року № 1393-XIV «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції» (далі – Закон № 1393-XIV) (стаття 6 Закону № 1393-XIV).
Переробка вилученої з обігу продукції – будь-які технологічні операції, пов’язані із зміною фізичних, хімічних чи біологічних властивостей вилученої з обігу продукції з метою підготовки її до утилізації або подальшого використання цієї продукції за умови приведення її у відповідність з вимогами нормативно-правових актів (абзац десятий статті 2 Закону № № 1393-XIV).
Відповідно до Державного реєстру дезінфекційних засобів 2020 року, розміщеного на вебсайті Міністерства охорони здоров’я України https://moz.gov.ua/....., Товариство зареєстроване виробником продукції засобу дезінфекційного «Продукція 3» (діючі речовини: етиловий спирт – 70відс., хлоргексидинубіглюконат 20 відс. розчин, брильянтовий зелений) виготовлений у відповідності із технічними умовами ТУ У …. «Продукція 3» Технічні умови», дата видачі свідоцтва про державну реєстрацію дезінфекційного засобу …. терміном дії до 16.06.2025.
За інформацією розміщеною в online версії Державного реєстру лікарський засобів розміщеному на сайті www.drlz.com.ua, що супроводжується ДП «Державний експертний центр»:
лікарський засіб Продукція 1 (реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № ….. термін дії необмежений з …)виробник Товариство (http://www.drlz.com.ua/.......), якісний та кількісний склад лікарського засобу (100 мл розчину містить: не менше 69,3 відс. і не більше 70,7 відс. етанолу за об’ємом;
лікарський засіб «Продукція 2» (реєстраційне посвідчення на лікарський засіб № …. термін дії необмежений з …) виробник Товариство (http://www.drlz.com.ua/......), якісний та кількісний склад лікарського засобу (100 мл розчину містить: не менше 95,1 відс. і не більше 96,9 відс. етанолу за об’ємом.
Враховуючи викладене, основною сировиною для виробництва лікарського засобу Продукції 1 та Продукції 2, згідно з якісним та кількісним складом цих лікарських засобів, є спирт етиловий, а не дезінфекційний засіб.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу ІІ Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |