X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.12.2021 р. № 4780/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства і повідомляє таке.

У зверненні Товариство зазначає, що щоденно надсилає до ДПС довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі (далі – Довідка) згідно показників рівнемірів-лічильників.

При формуванні Довідки, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 27.11.2018р. № 944, в таблиці 6 підприємством фіксується обсяг пального в  трубопроводах, але у формі J/F 1305801 даних СЕА РПСЕ такий розділ («трубопроводи») відсутній, тому у Товариства виникла необхідність отримати податкову консультацію з наступних питань:

1. Чому в формі довідки, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 27.11.2018р. № 944, в таблиці 6 «Інформація про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в трубопроводах, тарі, балонах» присутнє слово «трубопроводах», а в формі, яка знаходиться в електронному кабінеті платника податків, слово «трубопроводах» відсутнє?

2. Де саме і як мають враховуватися в Довідці дані про обсяги залишків пального, яке знаходиться в трубопроводі?

3. Якщо підприємство, починаючи з 01.07.2020р., надає Довідку, вказуючи дані про обсяги пального в трубопроводі в таблиці 6, і саме на цей обсяг виникли розбіжності, то в яку таблицю Довідки ці дані мають бути перенесені та чи потребують коригування всі Довідки, які було подано з 01.07.2020р.

До зазначених запитань.

Відповідно до п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.

В гр. 12.9 таблиці 5 Довідки  розраховується добовий обсягу отриманого пального за кодами товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД за звітну добу на акцизному складі (літри, приведені до температури 15°C) шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби (дані з таблиці 2) та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу (дані з таблиці 4) з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Обсяги залишків пального на кінець звітної доби, обсяги залишків пального на початок звітної доби та добові обсяги реалізованого пального з такого акцизного складу є сталими показниками засобів вимірювальної техніки, зокрема, але не виключно, рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі та витратомірів-лічильників, якими не здійснюється облік пального в тарі, балонах, упаковці.

Отже, в таблицях 1-5 Довідки, не враховуються обсяги пального в трубопроводах, тарі, балонах, упаковці.

Інформація про добові обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в трубопроводах, тарі, балонах, упаковці, щодо добового обсягу отриманого та реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці за кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД на акцизному складі (літри, приведені до температури 15°C), зазначається в Таблиці 6 Довідки (гр.13.4 та гр. 13.5).

Враховуючи вищевикладене, платник зобов’язаний на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює), зокрема, формувати дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в трубопроводах, тарі, балонах, упаковці.     

Таким чином, Товариству необхідно подати коригуючу Довідку, зазначивши залишки пального у трубопроводах в інформації про обсяги залишків пального на акцизному складі, як передбачено Таблицею 6 Довідки.

Слід зазначити, що до звернення Товариства не надано будь-яких документів, щодо фактів здійснення господарських операцій, кодів УКТ ЗЕД пального, відповідно надати змістовну відповідь на порушені питання не видається можливим.

Інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.