X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.12.2021 р. № 4788/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

У звернені Підприємство повідомляє, що нормативно-правові акти, які регламентують створення та передачу даних до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку до контролюючих органів, не містять однозначних відповідей на питання, що виникають під час складання основної та коригуючої довідок про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (Довідка 1) та про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску)та залишків пального на акцизному складі пального (Довідка 2).

Підприємство просить:

1. Детально роз’яснити порядок/алгоритм складання та реєстрації довідки про зведені за підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (Довідка 2) та коригуючої довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри пального, витратоміри та рівнеміри, у випадку заміни витратоміра-лічильника або виведення витратоміра-лічильника з експлуатації для проведення повірки, при тому, що за звітну добу через такий (що виводиться з експлуатації) витратомір-лічильник здійснювалась реалізація пального? Який саме тип дії 1 чи 2 необхідно зазначити в коригуючій довідці? А також який саме вид дії 1, вид 2 чи вид 3 при кожному з типів дії?

2. Детально роз’яснити порядок складання довідки розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, у випадку проведення калібрування рівнемірів, за умови проведення виведення з експлуатації резервуару, калібрування рівнеміру та введення в експлуатацію резервуару протягом одного календарного дня? Зокрема, чи є необхідність зазначення в довідці виведення з експлуатації та введення в експлуатацію резервуару та рівнеміра? Чи буде достатньо відобразити проведення робіт та їх результати з калібрування?

3. В яких випадках здійснюється вилучення з Реєстру раніше наданої інформації щодо резервуарів, рівнемірів та виведених з експлуатації на акцизному складі?

4. Детально роз’яснити алгоритм виправлення самостійно виявленої помилки в основній довідці про розпорядника акцизного складу пального (Довідка 1), щодо розташованих на них резервуарів пального, витратомірів та рівнемірів з помилкою в номерах витратомірів-лічильників або інших складових акцизного складу?

Щодо питання № 1 та № 2

Форми довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизний склад, розташовані на ньому резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (далі – Довідка 1) та довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі – Довідка 2), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944 (далі – Наказ № 944).

Довідка 1 містить чотири таблиці, дві з яких (Таблиця 1 "Інформація щодо розташованих на акцизному складі пального стаціонарних резервуарів та установлених на них рівнемірів" (далі – Таблиця 1) та Таблиця 2 "Інформація щодо витратомірів, установлених на акцизному складі пального на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу" (далі Таблиця 2)) містять графу "тип події" щодо рівнемірів, установлених на стаціонарних резервуарах (графа 08.11 Таблиці 1), та щодо витратомірів, установлених на акцизному складі пального на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу (графа 09.6 Таблиці 2).

Заповнення зазначених граф відбувається в залежності від того, яка подія відбувається щодо рівнеміра або витратоміра: встановлення рівноміра на резервуар / вилучення / опломбування / технічне обслуговування / повірка / калібрування рівнеміра або введення в експлуатацію витратоміра / виведення з експлуатації / опломбування / технічне обслуговування витратоміра / ремонт / повірка.

У разі, якщо події, тип яких визначено у графі 08.11 Таблиці 1 (наприклад, встановлення та опломбування рівнеміра) або графі 09.6 Таблиці 2 (наприклад, введення в експлуатацію витратоміра та опломбування витратоміра), відбуваються одночасно, заповнення зазначених граф здійснюється окремими рядками по кожній з подій.

У разі, якщо на зареєстрованому акцизному складі відбувається повне виведення з експлуатації резервуара розпорядником акцизного складу подається коригуюча Довідка 1, у якій обов'язково заповнюється Таблиця 1, та у разі необхідності - Таблиця 2. У Таблиці 1 коригуючої Довідки 1 у новому рядку в колонці 08.13 "Тип дії" зазначається тип дії "1" (додання нової інформації) та заповнюються всі поля доданого рядка. При цьому у колонці 08.6 "Тип події" зазначається "виведення з експлуатації резервуара", у колонці 08.11 "Тип події" зазначається "вилучення з резервуара рівноміра".

У разі повного виведення з експлуатації резервуару з одночасним виведенням з експлуатації витратоміра, який під'єднано до такого резервуару, розпорядником акцизного складу також заповнюється Таблиця 2 Коригуючої Довідки 1, у якій у новому рядку в колонці 09.8 "Тип дії" зазначається тип дії "1" (додання нової інформації) та заповнюються всі поля доданого рядка. При цьому у колонці 09.6 "Тип події" зазначається "виведення з експлуатації витратоміра".

Для надання інформації щодо проведення повірки, калібрування, технічного обслуговування тощо витратоміра чи рівнеміра розпорядником акцизного складу у вибраній таблиці коригуючої Довідки 1 у новому рядку в колонці "Тип дії" зазначається тип дії "1" (додання нової інформації) та заповнюються всі поля доданого рядка. Такому рядку присвоюється новий черговий порядковий номер.

У клітинках таблиць коригуючої Довідки 1, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

При складанні Довідки 2 значення полів 08.5 , 08.6 Таблиці 1 «Інформація щодо обсягів залишків пального за кодами товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД на початок та на кінець звітної доби у розрізі резервуарів, розташованих на акцизному складі пального, за показниками рівнемірів (літри, приведені до температури 15 0С) та 10.4 Таблиці 3 «Інформація щодо добового обсягу реалізованого пального за кодами товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД на початок та кінець звітної доби на акцизному складі (літри, приведені до температури 15 0С) вибираються із значень номерів резервуарів, рівномірів та витратомірів відповідних полів таблиць «Актуальні відомості про обладнання акцизних складів резервуарами та рівнемірами» та «Актуальні відомості про обладнання акцизних складів витратомірам» Режиму «Інформація щодо акцизних складів» розділу «Реєстр ВРП» для зазначеного акцизного складу.

Відповідно до абзацу 9 пункту 6 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України               від 22.11.2017 № 891 (далі – Порядок № 891) у разі виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра або витратоміра визначення даних про обсяги залишків пального та обсяги обігу пального здійснюється у мірах повної місткості, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства, та/або за допомогою рулетки та метрштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства. Застосування такого способу вимірювання може здійснюватися не більше ніж 20 календарних днів підряд (для акцизних складів, що є місцями роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, - не більше ніж 15 календарних днів підряд) та не більше чотирьох разів протягом календарного року.

Щодо питання № 3

Пунктом 9 Порядку № 891 встановлено, що внесена до Реєстру інформація не підлягає видаленню. Коригування такої інформації з причин технічного збою програмного забезпечення, допущених помилок під час заповнення електронних документів для наповнення Реєстру або інших технічних негараздів проводиться розпорядниками акцизних складів протягом трьох календарних днів починаючи з дати усунення таких технічних збоїв або виявлення таких помилок шляхом формування та надсилання до Реєстру коригуючих електронних документів для наповнення Реєстру з письмовим повідомленням про це територіальному контролюючому органу за місцем розташування акцизного складу.

Інформація про осіб, які формували електронні документи для наповнення Реєстру та надсилали їх до Реєстру, зберігається у Реєстрі безстроково (пункт 10 Порядку № 891).

 

Щодо питання № 4

Відповідно до п. 5 Наказу № 944 до Реєстру довідки надсилаються наступним чином:

основна Довідка 1 надсилається окремо щодо кожного акцизного складу пального одноразово;

основна Довідка 2 формується після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та надсилається не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою;

коригуючі довідки формуються і надсилаються протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилки (помилок) у наданій у довідках інформації;

коригуюча довідка подається не частіше одного разу на добу.

При складанні коригуючої Довідки 1 до обов’язкової інформації, яка повинна бути зазначена, є, зокрема, але не виключно, порядковий номер (рядок 02) та реєстраційний номер основної довідки, що вказується у позитивній квитанції, яка надсилається розпоряднику акцизного складу після її реєстрації та відносно якої проводиться коригування показників (рядок 03). При цьому, коригуючі довідки, які подані до основної довідки, нумеруються наскрізною нумерацією починаючи з 1 і кожна наступна коригуюча довідка, незалежно від дати складання, матиме наступний порядковий номер.

Пунктом 2 абз. 20 Наказу № 944 під час складання основної та коригуючої довідок останні графи усіх таблиць повинні бути обов'язково заповненої, зокрема:

типу дії: «1» - включення використовується під час заповнення основної та коригуючої довідок, «2» - вилучення використовується під час заповнення коригуючої довідки.

Коригування може бути трьох видів:

вид 1 - вилучення вже наданої інформації: у вибраній таблиці зазначаються дані рядка (у тому числі номер рядка), вказані в основній довідці з урахуванням усіх наданих коригувань, зазначається тип дії «2»;

вид 2 - додання нової інформації: у вибраній таблиці зазначається новий номер рядка, заповнюються всі поля цього рядка, зазначається тип дії «1»;

вид 3 - зміна раніше наданої інформації: спочатку здійснюється коригування виду 1, потім коригування виду 2.

У разі допущення помилки при заповненні основної/коригуючої Довідки номерів витратомірів-лічильників або інших даних вимірювальних приладів на акцизному складі необхідно здійснити 3-й вид коригування, а саме в таблиці, де допущено помилку, вилучити раніше надану інформацію зазначивши дані рядка (у тому числі номер рядка), вказані в основній довідці з урахуванням усіх наданих коригувань, та тип дії «2» і подати нову інформацію у новому рядку зазначивши правильні дані та тип дії «1».

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.