X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.12.2021 р. № 4667/ІПК/99-00-21-02-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення Державного підприємства щодо застосування положень постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 718 «Про внесення зміни до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями» (далі – Постанова № 718) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

У платника виникло запитання: чи можливо накопичувати підприємством кошти, а саме спрямування 30 відсотків чистого прибутку (доходу) протягом декількох звітних періодів для придбання в подальшому більш вартісної лісозаготівельної техніки, чи пожежного автомобіля за умови укладання контракту на тривалий термін та внесення попередньої оплати для виготовлення зазначеної техніки?

Положеннями Постанови № 718, яка набрала чинності з 20 липня 2021 року (термін дії до 31 грудня 2024 року), передбачено зменшення з 80 до 50 відсотків нормативу відрахування частини чистого прибутку (доходу) до державного бюджету для державних лісогосподарських, лісозахисних, інших підприємств, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів за умови спрямування ними 30 відсотків чистого прибутку (доходу) від своєї діяльності на придбання необоротних активів, необхідних для здійснення заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів. Крім того, використання 30 відсотків чистого прибутку (доходу) підлягає щорічному державному фінансовому аудиту

Згідно з абзацами п’ятим та шостим п. 46.2 ст. 46 Кодексу розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку складається наростаючим підсумком та подається до контролюючих органів разом з фінансовою звітністю у строки, передбачені ст. 49 Кодексу. При цьому для державних унітарних підприємствами та їх об’єднань, які є платниками частини чистого прибутку (доходу) податковими (звітними) періодами є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.

Враховуючи наведене державні лісогосподарські, лісозахисні, інші підприємства, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів, можуть відраховувати частину чистого прибутку (доходу) у розмірі            50 відсотків, починаючи з підсумків фінансово-господарської діяльності за IІІ квартал 2021 року за умови спрямування ними 30 відсотків чистого прибутку (доходу) від своєї діяльності на придбання необоротних активів, необхідних для здійснення заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів.

Щодо можливості накопичення підприємством протягом декількох звітних (податкових) періодів коштів з метою спрямування 30 відсотків чистого прибутку (доходу) на придбання більш вартісних необоротних активів

Положеннями Постанови № 718 встановлено, що основною умовою застосування нормативу відрахування у розмірі 50 відсотків є спрямування платником 30 відсотків чистого прибутку (доходу) від своєї діяльності на придбання необоротних активів. Тобто норматив 50 відсотків застосовується у тому звітному (податковому) періоді, у якому було спрямування 30 відсотків чистого прибутку (доходу) від своєї діяльності на придбання необоротних активів.

Відповідно до п.п. 1 п. 3 Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 614 (далі Положення № 614), основними завданням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, зокрема, є забезпечення формування державної політики у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів.

Крім того, Міндовкілля відповідно до покладених на нього завдань забезпечує нормативно-правове регулювання, а саме видає нормативно-правові акти в межах повноважень, передбачених законом, зокрема, у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів (п.п. 85 п. 4 Положення  № 614).

Для визначення орієнтованого переліку необоротних активів, які можна віднести до здійснення заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів, а також щодо вартості придбання лісозаготівельної техніки, чи пожежного автомобіля за  контрактом на тривалий термін, внесення попередньої оплати за таку техніку доцільно звернутись до компетентного органу виконавчої влади з наданням детальної інформації про предмет запиту, зокрема, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.