Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо отримання індивідуальної податкової консультації зі сплати податків до бюджетів, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку четвертої групи), є виробником сільськогосподарської продукції (вирощування на закритому ґрунті овочів та їх реалізація). Виробничі потужності Підприємства розташовані як на земельних ділянках комунальної власності на умовах оренди, так й на власних земельних ділянках (далі – Ділянки). Ділянки розташовані на території трьох об’єднаних територіальних громад області: ……, ……..та …….
Підприємство, повідомляючи про сплату податків до державних та місцевих бюджетів, запитує до яких бюджетів вказаних територіальних громад (міста чи району) сплачувати податки.
Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів. Згідно зі ст. 8 Кодексу визначені загальнодержавні та місцеві податки та збори, які є обов’язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачений кодексом. Зокрема, зарахування загальнодержавних та місцевих податків і зборів до державного і місцевих бюджетів, а також місцевих податків та зборів до відповідних місцевих бюджетів, здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України (п. 9.3 ст. 9, п. 10.5 ст. 10 Кодексу).
Статтею 29 Бюджетного кодексу України (далі – Бюджетний кодекс) визначено перелік доходів, що включаються до складу доходів Державного бюджету України, а ст. 64 Бюджетного кодексу – склад доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад.
Разом з цим наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» визначено класифікацію доходів бюджету, згідно з якою встановлено коди та найменування податків та зборів.
Самостійно обчислені та задекларовані до відповідного контролюючого органу суми податкових зобов’язань, платники податків повинні сплачувати до відповідного бюджету у порядку й строки, передбачені Кодексом, контроль за якими покладено на контролюючі органи (п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14, ст. 16 Кодексу).
У зв’язку з проведенням в Україні адміністративної реформи, яка несе зміни в адміністративно-територіальний поділ, прийнятими законами встановлюється децентралізація повноважень органів місцевого самоврядування, а також регулювання земельних відносин.
Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» (далі – Постанова № 807), починаючи з 19.07.2020 запроваджено новий районний поділ у межах Автономної Республіки Крим та областей України, зокрема, утворено нові райони із визначенням затверджених розпорядженнями Кабінету Міністрів України територій територіальних громад, що ввійшли до їх складу. Зокрема, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 728-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад ………області» (із змінами та доповненнями) затверджені території територіальних громад ………. області, згідно з додатком якого по …… (……), ……. (……..) та ……. (……..) територіальним громадам встановлені коди таких населених пунктів, їх адміністративних центрів згідно з КОАТУУ.
У зв’язку із внесеними Постановою № 807 змінами адміністративно-територіального устрою в Україні та прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 01 січня 2021 року почали функціонувати нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів у розрізі новоутворених територіальних громад.
За даними ДПС Підприємство перебуває за основним місцем податкового обліку в ГУ ДПС у ……. області: …….. ТГ (адміністративний район ….. (далі – адмінрайон); за неосновним місцем податкового обліку в ГУ ДПС у ….. області …….. ТГ – адмінрайон ….. та ……. ТГ – адмінрайон …...
Електронна форма взаємодії між платниками податків та контролюючими органами для реалізації своїх прав та обов’язків, визначених Кодексом та іншими законами та нормативно-правовими актами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, здійснюється через інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет» (далі – Електронний кабінет), порядок функціонування якої визначається наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2017 року за № 942/30810 (із змінами).
Електронний кабінет забезпечує захист даних (у тому числі персональних даних) від несанкціонованого доступу із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю, яка є сукупністю організаційних та інженерно-технічних заходів.
Приватна частина Електронного кабінету надає користувачам можливість перегляду своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника).
Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – іd.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою мобільного застосунку Дія або з використанням «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.
Режим «Стан розрахунків з бюджетом» містить зведену інформацію по кожному виду платежу (назва територіального органу ДПС, назва платежу, код платежу, реквізити до сплати).
Крім того зазначаємо, що діючі реквізити бюджетних/небюджетних рахунків розміщена на субсайті ДПС за посиланням: http://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |