Головне управління ДПС у Запорізькій області розглянуло звернення Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата) та, керуючись ст. 52Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що при провадженні господарської діяльності з виробництва щебеневої продукції (щебінь гранітний, пісок з відсіві дроблення, щебенева-піщана суміш, реалізуєтоварну продукцію Товариства на умовах – склад постачальника та для забезпечення транспортування товару до місця призначення надає покупцеві супутні послуги.
Товариство запитує про визначення структури доходу при обчисленні бази оподаткування Рентою платою за вказаних умов.
При обчисленні вартості товарної продукції гірничого підприємства встановлюється платником Рентної плати за величиною суми доходу, отриманого (нарахованого) від виконаних у податковому (звітному) періоді господарських зобов’язань з реалізації відповідного обсягу (кількості) такого виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) (абзац перший п.п. 252.8 ст. 252 Кодексу).
Сума доходу, отриманого (нарахованого) від реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства за податковий (звітний) період, зменшується на суму витрат платника, пов’язаних з операціями передпродажної підготовки, у тому числі пакуванням, фасуванням (бутелюванням), а також з доставкою (перевезенням, транспортуванням) обсягу (кількості) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства споживачу у розмірах, установлених у договорі купівлі-продажу згідно з умовами постачання (абзац десятий п. 252.8 ст. 252 Кодексу).
Витратами платника Рентної плати, що зменшують суму доходуотриманого (нарахованого) від реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства за податковий (звітний) період,вважаютьсявитрати, пов’язані з операціями передпродажної підготовки, у тому числі пакуванням, фасуванням (бутелюванням), а також з доставкою (перевезенням, транспортуванням) товарної продукції гірничого підприємства із складу готової продукції платника Рентної плати (вузла обліку, входу до магістрального трубопроводу, пункту відвантаження споживачу або на переробку, межі розділу мереж із споживачем) споживачу, а саме:
з доставкою (перевезенням, транспортуванням) магістральними трубопроводами, залізничним, водним та іншими видами транспорту;
із зливанням, наливанням, навантаженням, розвантаженням та перевантаженням;
з оплатою послуг портів, зокрема портових зборів;
з оплатою транспортно-експедиторських послуг (п.п. 252.9.1 п. 252.9 ст. 252 Кодексу).
Згідно з Офіційними правилами тлумачення торговельних термінів Міжнародної торгової палати Інкотермс (видання МТП № 560, введені в дію з 01.01.2000):
умовами поставки«франко-завод» (EXW) визначено, що продавець вважається таким, що виконав свої зобов’язання щодо поставки, у момент, коли він надав товар у розпорядження покупця на площах свого підприємства чи в іншому узгодженому місці (наприклад, на заводі, фабриці, складі і т. ін.), без здійснення митного очищення товару для експорту та завантаження його на будь-який приймаючий транспортний засіб;
умовами постачання «франко перевізник» (FCA) визначено, що продавець здійснює передачу товару перевізнику або іншій особі, номінованої покупцем, у власних приміщеннях або іншому обумовленому пункті.
Разом з тим відповідно до умов постачанняEXW у договорі купівлі-продажу має бути чітко визначений пункт «доставки продавця»товарної продукції з урахуванням всіх витрат, які понесені суб’єктом господарювання при переміщенні товарної продукції (від місця видобування продукції до місця передачі товару у розпорядження покупця).
Таким чином, умови постачання EXW покладають мінімальні обов’язки на продавця, а покупець несе всі витрати і ризики у зв’язку з перевезенням товару з площ продавця до місця призначення, а в умовахпостачанняFCA – продавець зобов’язується доставити товар на транспорт покупця, перевізнику або іншій особі, номінованої покупцем, у зазначене ним місце.
З огляду на викладене, виходячи з положень абзацу десятого п. 252.8 ст. 252 Кодексу,та за умови чіткого визначення у договорі купівлі-продажу місця «доставки продавця» товарної продукції, базою оподаткування Рентною платою Товариства вважатиметьсясума доходу, отримана від реалізації продукції Товариства за умовою постачання EXW– склад постачальника.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |