Головне управління ДПС у Запорізькій області розглянуло звернення щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата) та, керуючись ст. 52Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що для задоволення власних господарських потреб видобуває обсяги води з підземного водного простору, та як платник Рентної плати, запитує про врахуванняпри обчисленні суми податкових зобов’язань з Рентної плати до розрахункової вартості витрат на сплату рентної плати за спеціальне використання води (далі – Плата).
Для цілей оподаткування платники Рентної плати здійснюють окремий (від інших видів операційної діяльності) бухгалтерський та податковий облік витрат і доходів за кожним видом мінеральної сировини за кожним об’єктом надр, на який надано спеціальний дозвіл (п. 252.2 ст. 252 Кодексу).
Перелік витрат, які враховуються гірничим підприємством при обчисленні бази оподаткування Рентною платою за розрахунковою вартістю, визначений пунктами 252.11 – 252.15 ст. 252 Кодексу.
Разом з тим засади формування у бухгалтерському обліку інформації про витрати підприємства та її розкриття у фінансовій звітностівизначаєПоложення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» (далі – Стандарт).
Собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається з виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат, до якої включаються:
прямі матеріальні витрати;
прямі витрати на оплату праці;
інші прямі витрати;
змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати (п. 11 Стандарту).
До складу інших прямих витрат включаються всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат, зокрема відрахування на соціальні заходи, плата за оренду земельних і майнових паїв, амортизація, втрати від браку, які складаються з вартості остаточно забракованої з технологічних причин продукції (виробів, вузлів, напівфабрикатів), зменшеної на її справедливу вартість, та витрат на виправлення такого технічно неминучого браку (п.14 Стандарту).
Таким чином витрати, понесені Товариством на сплату Плати,враховуються при обчисленні розрахункової вартості одиниці товарної продукції Товариства у порядку визначеному пунктами 252.11 – 252.15 Кодексу.
Разом з тим зауважуємо, щооскільки Товариством при визначенні бази оподаткування Рентною платою за розрахунковою вартістю не враховано витрати, понесені ним на оплату праці для виконання робіт або надання послуг, які безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат(п. 13 Стандарту), то з метою коригування задекларованих сум податкових зобов’язань з Рентної плати пропонуємо Товариству подати уточнені податкові декларації за звітні (податкові) періоди, у яких Товариством не врахованосуму вказаних витрат.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |