Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула ваше звернення від …щодо практичного застосування норм законодавства з питання нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням норм законодавства, яке діяло у 2021 році.
Платник податків просить надати роз’яснення щодо відображення у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Податковий розрахунок) сум перерахунку відпустки.
Відповідно п. 9 розділу IVПорядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхуваннязатвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)» із зазначенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань 10.
Суми, щоприпадають на днівідпустки в наступнихмісяцях, включаються до поля наступнихмісяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.
Також відповідно до п.3 розділуIIIПостанови КМУ № 100 від 08.02.1995 «Про затвердження порядку обчислення середньої заробітної плати» при обчисленні середньої заробітної плати враховуються всі суми нарахованої заробітної плати згідно із законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у п. 4 цього Порядку.
Суминарахованоїзаробітної плати враховуються у тому місяці, за який вони нараховані та у розмірах, в яких вони нараховані, без виключеннясумвідрахування на податки, стягненняаліментівтощо, за виняткомвідрахуваньіззаробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправнихробіт без позбавленняволі.
Премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані. Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додається частина, яка визначається діленням суми премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.
При обчисленні середньої заробітної плати для оплати за час відпусток або компенсації за невикористані відпустки, крім зазначених вище виплат, до фактичного заробітку включаються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов’язків, службового відрядження, вимушеного прогулу тощо) та допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.
Таким чином, суму перерахунку щорічної відпустки в розмірі 200 грн. потрібно відобразити у січні 2021 року в Додатку 1 Податкового розрахунку сум перерахунку щорічної відпустки, з кодом типу нарахувань 10.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |